سالن زیبایی

بهترین روش جذب مشتری برای سالن زیبایی

جذب مشتری سالن زیبایی از جمله مهمترین موضوعاتی است که ذهن هر آرایشگر حرفه ای و صاحب سالن را به خود مشغول می کند. برای جذب مشتری در آرایشگاه، شیوه ها و تکنیک های مختلفی وجود دارد که می تواند در افزایش عملکرد و جذب مشتری بسیار اثر گذار باشد. از جمله مهمترین روش هایی که یک آرایشگر حرفه ای باید به آن تسلط کافی را داشته باشد، این است که بتواند مشتری های قدیمی خود را حفظ کند و مشتری های جدید را نیز جذب نماید. در این مطلب سعی داریم تا شما را با شیوه های جذب مشتری برای سالن زیبایی بیشتر آشنا کنیم؛ پس ما را تا پایان همراهی کنید.

 

روش های جذب مشتری در آرایشگاه

اگر بخواهید مشتری های جدید را به سوی سالن زیبایی خود بکشانید، لازم است روش های مختلفی را هم امتحان کنید تا بهترین نتیجه دست پیدا کنید. از جمله مهمترین راهکارها و شیوه هایی که برای جذب مشتری بسیار اثرگذار است، موارد زیر هستند:

 

به وجود آوردن فضایی شاد و صمیمانه

برای ایجاد فضایی شاد می توانید از موسیقی های شاد و همراه با آرامش استفاده کنید. علاوه بر این زیبا سازی سالن از طریق رنگ های جذاب و استفاده از گل ها و تابلوهایی که بتوانند زیبایی سالن را افزایش دهند از مهمترین شیوه های ایجاد یک فضای مناسب و صمیمانه است. خوشبو کننده ها و رایحه هایی که خوش عطر هستند را استفاده کنید و سعی کنید بروشور کتاب های سالن را برای سرگرمی مشتریان به آن ها ارائه دهید.

 

ارائه خدمات متنوع در سالن

برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری را به سوی سالن زیبایی جذب نمایید، باید از خدمات مختلفی بهره بگیرید. خدمات ناخن، خدمات مو، خدمات ابرو، خدمات مژه و... از جمله خدماتی است که شما باید در لاین کاری خود حتماً از آنها استفاده کنید. هر کدام از این خدمات شیوه های مختلفی دارد. هر مورد از این خدمات می تواند به صورت زیر در سالن انجام شود:

 

خدمات ناخن

 خدمات ناخن می تواند بسیار مختلف باشد. اما بیشتر این شیوه ها که این روزها در ردیف خدمات ناخن است مواردی همچون: مانیکور، طراحی ناخن، انواع کاشت، دیزاین و... است. این موارد می توانند ناخن ها را بسیار زیباتر کنند.

 

خدمات مو

 خدمات مو شامل: کوتاهی، رنگ و مش، شینیون، لایت های مختلف و مواردی از این قبیل خواهد بود.

 

خدمات ابرو

اصلاح ابرو، رنگ کردن ابروها، قرینه سازی، هاشور ابرو و... از مواردی است که در لاین خدمات ابرو می تواند به جذب مشتری کمک شایانی داشته باشد.

 

خدمات مژه

 خدمات مژه شامل: اکستنشن مژه، کاشت مژه به روش های مختلف، لمینت مژه، لیفت مژه و...خواهد شد. بهتر است در خدماتی که قرار است برای مژده ارائه دهید، از بهترین متخصصین بهره بگیرید.

 

استفاده از کادری منظم و خوش برخورد در سالن

تمام مشتری ها مایل هستند تا با احترام کامل و رفتاری محترمانه با آنها برخورد شود. اگر شما بتوانید در سالن زیبایی خود از پرسنلی استفاده کنید که اخلاق خوبی دارند و می توانند به صورت منظم در سالن حضور پیدا کنند و با رفتار حرفه ای خود نیازهای مشتریان را پاسخ بدهند، قطعاً در جذب مشتری اثر مهمی خواهد داشت.

 

رعایت نظافت و بهداشت سالن همیشه در اولویت باشد

نظافت و تمیزی سالن زیبایی این موضوع را به مشتری نشان می دهد که شما تمامی استانداردهای یک سالن زیبای خوب را دارید. اگر کارمندان و افرادی که در لاین های مختلفی برای شما مشغول به کار هستند، محیط را به درستی تمیز نکنند، قطعاً می تواند گزارشی نامطلوب از فعالیت های شما را به گوش دیگران هم برساند. تمیزی و بهداشت سالن زیبایی به دلیل این که ارتباط مستقیمی با پوست و موی افراد دارد، بسیار مهم است و می تواند شما را به یک برند حرفه ای تبدیل کند.

 

خدمات رایگان داشته باشید

خدمات رایگان همیشه می تواند از عوامل جذب مشتری باشد. اگر در آرایشگاه از این مدل خدمات ارائه دهید، می توانید افزایش مشتریان خود را شاهد باشید. یکی از خدمات رایگانی که می توانید در این زمینه ارائه کنید مشاوره رایگان است. مشاوره رایگان می تواند به مشتری این حس را القا می کند که به او احترام گذاشته اید و اگر از خدمات شما استفاده نکند قطعاً به خوبی در ذهن او خواهید ماند و در آینده قطعاً به سراغ شما خواهد آمد.

 

از رقیبان خود بد نگویید

برخی از آرایشگرها متاسفانه از همکاران و رقیبان خود بدگویی می کنند. این کار موجب می شود که مشتری این ذهنیت را پیدا کند که کار رقیب شما بهتر است و او را برای کارهای بعدی خود انتخاب کند. به جای بد گویی بهتر است تلاش خود را بیشتر کنید تا کارهای حرفه ای تر را به مشتریان ارائه دهید.

 

به خواسته مشتریان احترام بگذارید

به این موضوع دقت داشته باشید که نظر مشتری بر همه چیز ارجحیت دارد. مثلا اگر او می خواهد خدمات مژه را بر اساس سلیقه خود انجام دهد، تنها می توانید او را در زمینه انتخاب بهتر راهنمایی کنید و نظر و سلیقه خود را به او اجبار نکنید.

 

پذیرایی را فراموش نکنید

پذیرایی کردن در سالن های زیبایی، اهمیت فراوانی دارد که متاسفانه بیشتر سالن ها از آن غافل هستند. شاید تصور کنید که پذیرایی هزینه زیادی را برای شما می تواند ایجاد کند. اما قرار نیست پذیرایی شما خیلی همراه با هزینه باشد. یک پذیرایی مختصر مانند: چای، قهوه، شکلات یا بیسکویت می تواند بسیار ایده آل باشد و همین پذیرایی مختصر شما به جذب مشتری قطعاً کمک می کند.

 

نمونه کارهای خود را نشان دهید

در صورتی که از مشتریان قبلی خود عکس، فیلم، دفترچه یادداشتی که نظرات خود را در آنها وارد کرده اند را دارید، بهتر است این موارد را به مشتریان نشان دهید که بتوانند به آسانی به شما در زمینه خدمات مختلف همچون خدمات مو اعتماد کنند.

 

پیشنهاد امروز : طراحی سایت سالن زیبایی با بهترین سیستم نوبت دهی آنلاین

 

قیمت های مناسب برای خدمات خود در نظر بگیرید

در قیمت گذاری هایی که برای لاین های مختلف مانند خدمات ناخن می خواهید تعیین کنید، هوشمندانه ترین کار این است که قیمت های متناسب را در نظر بگیرید. اگر بخواهید قیمت گذاری هایی که برای خدمات مختلف مشخص می کنید نامتناسب با منطقه ای که در آن قرار گرفته اید، باشد، قطعاً در این زمینه شکست خواهید خورد. قیمت های شما نباید آنچنان بالا باشد نه آنقدر پایین که در کیفیت کار شما شکی به وجود آید. قیمت خدمات شما باید متناسب با منطقه، نوع خدمات، نوع مشتری، وسایل و تجهیزات باشد.

 

پیگیری کنید

از جمله مهمترین کارهایی که شما می توانید برای جذب بهتر مشتری در سالن زیبایی به کار بگیرید این است که پیگیر خدماتی که از قبل برای مشتری در نظر گرفته اید، باشید. مشتریان مایل هستند تا افرادی کار آنها را پیگیری کند مثلاً نوبت را به آنها یادآوری کنید؛ زیرا ممکن است مشتریان به سر و مشغله هایی که دارند آن را فراموش کرده باشند.

 

رازهای افزایش مشتری در سالن های زیبایی

آیا تا به حال با خود به این فکر کرده اید که راز موفقیت برخی از سالن های زیبایی و آرایشگاه ها در افزایش ارائه خدمات و جذب مشتری چیست؟ مهمترین رازهای موفقیت سالن های زیبایی را می توانیم موارد زیر بدانیم:

 

1- بررسی رقبا 

قبل از اینکه بخواهید فعالیت های تبلیغی خود را برای افزایش مشتری انجام دهید، حتماً در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام رقبا را تحلیل کنید. این موضوع را در نظر بگیرید که چه امری در کمپین های تبلیغاتی آنها موجب افزایش قدرت و مشتریان شده است و این مورد را نیز مورد ارزیابی قرار دهید که اگر چه کاری را انجام دهند، موجب کاهش مشتریان خواهد شد؛ بنابراین نقشه راه مناسبی را بر اساس تحلیلی که از رقبا داشته اید، برای خود در پیش بگیرید.

 

2- دیجیتال مارکتینگ 

شبکه های اجتماعی و اینترنت از جمله مهمترین بسترهایی هستند که شما می توانید با تبلیغات در آن ها فضایی خوب را به وجود آورید که موجب افزایش مشتری شود. اگر بتوانید پروفایل کاربری را برای سالن خود ایجاد کنید یا حتی یک سایت سالن زیبایی را برای مجموعه خود طراحی کنید، قطعاً بهبود کیفیت خدمات شما و البته افزایش مشتریان شما را تضمین می کند. به شما پیشنهاد می کنیم از این موارد ساده نگذرید و اگر تاکنون برای ایجاد سایت سالن زیبایی خود اقدامی انجام نداده اید، در اولین فرصت به فکر طراحی آن باشید.

 

در دنیای امروز استفاده از تبلیغات گوگل و پروفایل داشتن در این دنیای بزرگ توانسته موجب رشد فروش و ارائه بیشتر خدمات به افراد مختلف شود. اگر شما هم می خواهید در زمینه ارائه خدمات سالن زیبایی خود مشتریان بیشتری را جذب باید به شما توصیه می کنیم حتماً در سایت سالن زیبایی پروفایل کاربری داشته باشید و از رقبای خود سبقت بگیرید.

 

3- احترام به مشتری

همیشه راس زمانی که به مشتری قول داده اید کار را انجام دهید. هیچ کس از انتظار کشیدن بیهوده خوشش نمی آید. لااقل برخی امکانات را فراهم کنید که اگر قرار است مشتری برای دقایقی منتظر باشد تا نوبتش برسد، سرگرم شود. مثلاً برای آرایشگاه می توانید یک بخش را به عنوان کافه در نظر بگیرید یا از مجله و کتاب هایی که به صورت ژورنال هستند و مدل های مختلفی را به نمایش می گذارند، استفاده کنید تا مشتری با بررسی آنها می تواند زمانی که قرار است، منتظر باشد را راحت تر تحمل کند.

 

4- شخصیت مشتری را بشناسید

اگر بخواهید شخصیت مشتری را به درستی بشناسید و با علایق و سلیقه او خدمات را به درستی پیش ببرید می توانید سوال هایی همچون موارد زیر را از او بپرسید:

 

  • مایل هستند چه خدماتی را به عنوان هدیه یا تخفیف از سوی سالن دریافت کنند؟
  • تاکنون چند بار به سالن مراجعه کرده اند؟
  • تا به حال چه خدماتی را استفاده نکرده اند؟
  • به چه خدماتی بیشتر علاقه دارند؟
  • چه هزینه هایی را مایل هستند تا برای دریافت خدمات مختلف پرداخت کنند؟
  • ترفندهای جذب مشتری برای آرایشگاه و سالن زیبایی

برای اینکه جذب مشتری بیشتری را داشته باشید، بهتر است ترفندهای زیر را به کار بگیرید تا در این زمینه موفق عمل کنید:

 

با مشتری رابطه دوستانه برقرار کنید

ارتباط دوستانه به این معنی نیست که بخواهید در طول روز دائم با او در ارتباط باشید؛ بلکه زمانی که به شما مراجعه می کند، می توانید با رفتار مناسب و اخلاق خوب با او رابطه ای دوستانه را برقرار کنید. حتی شما می توانید در ارتباط با پیشینه آرایشگری که دارید از خود برای او بگویید. از موضوعات مثبت و علاقه های مشتری حرف بزنید و سعی کنید به جای اینکه بیشتر سخنران شوید، یک شنونده خوب باشید.

 

از شخصیت های مشهور برای تبلیغ استفاده کنید

اگر بتوانید از شخصیت های محبوب و مشهور در زمان تبلیغات خود استفاده کنید، قطعاً مشتری بیشتری به سمت سالن زیبایی شما خواهند آمد. از پیام هایی که این افراد مشهور در زمینه تبلیغات سالن زیبایی شما استفاده کرده اند، بهره بگیرید و آنها را انتشار دهید.

 

آراستگی را فراموش نکنید

در صورتی که شما و پرسنلی که در سالن تان مشغول فعالیت هستند، همیشه آراسته باشید و برای خود بهترین مدل ها را در نظر بگیرید پسمشتری می تواند بیشتر به شما اعتماد کند و به سمت و سوی سالن زیبایی تان سوق پیدا خواهد کرد.

 

ارائه خدمات فوق العاده

فروش و خدمات فوق العاده، همان موضوعی است که همیشه مشتریان استقبال بی نظیر را از آن خواهند داشت؛ مثلاً می توانید در مناسبت های مختلف تخفیف های متنوع و چشمگیری را برای خدماتی که ارائه می دهید در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر خدمات مژه برای عید نوروز را همراه با تخفیف های متنوعی ارائه دهید، قطعاً می تواند مشتری زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد.

 

 

مجموعه سالن زیبایی بهترین سامانه برای معرفی سالن های زیبایی

در صورتی که بخواهید با سالن های زیبایی معتبر و مشهوری که فعالیت های مختلفی همچون خدمات ابرو را انجام می دهند آشنا شوید و از حرفه ای بودن و کیفیت کار آنها اطمینان حاصل کنید می توانید به سامانه سالن زیبایی مراجعه کرده و با بررسی سالن های زیبایی که معرفی می کند بهترین را که بر اساس سلیقه و نیاز شما است، انتخاب کنید. این سامانه با توجه به این که مدت هاست در راستای معرفی سالن های زیبایی فعالیت دارد تاکنون توانسته مشتریان بسیاری را برای سالن های زیبایی به همراه داشته باشد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر سالن زیبایی دارید و مایل هستید تا مشتریان خود را افزایش دهید سری به این سامانه بزنید و همین الان روی کلمه ( سالن زیبایی ) کلیک کنید؛ یا حتی اگر به دنبال سالن های زیبایی معتبر هستید به سامانه سالن زیبایی مراجعه کرده و با خیال راحت به بررسی سالن های زیبایی بپردازید.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید