مهاجرت به کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان

مهاجرت برای هر انسانی دغدغه‌های خاص خودش را دارد. بیشتر افرادی که تن به ترک یار و دیار می‌دهند به امید ساختن فردایی روشن‌تر راهی سرزمین‌های دور می‌شوند که شاید هیچ شباهتی به خاک مادری‌شان نداشته باشد. پیدا کردن شباهت‌هایی بین دو منطقه زندگی (کشور مبدأ و مقصد) در کاهش احساس غربت و افزایش سازگاری و انطباق‌پذیری با مکان جدید تأثیر مثبتی می‌گذارد. اما چرا بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان؟ زیرا مدتی است که ایرانیان زیادی تمایل به ادامه زندگی در کشور کانادا را دارند. تا سال‌های گذشته بیشتر ایرانیان کشورهای اروپایی یا آمریکا را برای زندگی و ادامه تحصیل و فعالیت انتخاب می‌کردند، اما مدتی است که مهاجرت به کانادا بیشترین متقاضی را دارد. افراد با اخذ ویزای تحصیلی کانادا، از طریق کار و سرمایه‌گذاری و یا ازدواج به این کشور مهاجرت می‌کنند و همیشه اکثر آن‌ها به دنبال پاسخی برای این پرسش‌اند که بهترین شهر کانادا برای ادامه زندگی ایرانیان کدام شهر است؟

 

کانادا مقصدی امن

کانادا کشوری پهناور است که در شمالی‌ترین قسمت قاره جوان آمریکای شمالی قرار گرفته است. همین موقعیت مکانی آن را به یکی از کشورهای سردسیر با درخت‌های سوزنی‌برگ و طبیعتی زیبا تبدیل کرده است. شاید آب‌وهوای سردی که در کشور کانادا وجود دارد برای بسیاری از مهاجران این علامت سؤال را ایجاد کند که آیا طاقت هوای سرد کانادا را دارند یا خیر؟ ایران در مقایسه با کانادا کشور چهارفصل و گرمسیرتری است. در ایران سرماهای سنگین حتی در کوهستانی‌ترین مناطق نسبت به کانادا رخ نمی‌دهد. به‌طورکلی ایرانیان آفتاب‌پسند و نورپسندتر هستند. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که در یک کشور صنعتی و پیشرفته‌ای همچون کانادا، سرما و برف خیلی باعث اختلال در زندگی روزمره نمی‌شود. همان‌گونه که بسیاری از مردم در حال حاضر در این کشورها زندگی می‌کنند.

آب‌وهوا و شرایط محیطی تنها معیار انتخاب شهر برای زندگی نیست. بلکه معیارهای مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث جذب مردم به یک نقطه می‌شود. ازجمله امکانات بهداشتی- پزشکی، آموزشی، خدمات اجتماعی، حمل‌ونقل، امکانات تفریحی و سرگرمی، شرایط اشتغال و امنیت، میزان هزینه‌های زندگی و ... که برای تصمیم‌گیری در مورد ادامه زندگی مدنظر قرار می‌گیرد. بنابراین اکثر مردم به دنبال پیدا کردن شهری هستند که کیفیت زندگی بالاتری داشته و البته زیاد هم گران نباشد.

 

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کاری

اگر می خواهید با اخذ ویزای کار کانادا راهی این کشور شوید و به دنبال یافتن شغل مناسبی در شرکت‌های بزرگ هستید، بهتر است به شش شهر معروف کانادا شامل کلگری، اتاوا، تورنتو، ونکوور، کبک و مونترال فکر کنید. در ادامه به معرفی تورنتو و ونکوور که بیشتر در میان ایرانیان شناخته شده هستند می‌پردازیم.

 

 

  • تورنتو اولین انتخاب

تورنتو یا GTA بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. این شهر در استان انتاریو قرار دارد و همواره محبوب‌ترین شهر بین ایرانیان برای زندگی است. انواع مختلفی از مردم در فرهنگ‌ها، ملیت‌ها و عقاید مختلف با یکدیگر در این شهر بزرگ زندگی می‌کنند.

هوای تورنتو در تابستان‌ها گرم و در زمستان بسیار سرد است و گاهی به منفی 25 درجه نیز می‌رسد. دارای تنوع در انواع امکانات و خدمات شهری است و می‌توان گفت پس از ونکوور از گران‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود.

ازآنجایی‌که این شهر قلب تجاری و اقتصادی کانادا است، بنابراین مشکل شغلی و کسب‌وکار در این شهر مطرح نمی‌باشد و یکی از دلایل محبوب بودن این شهر نیز همین موضوع است. درواقع به دلیل موقعیت‌های خوب شغلی در تورنتو و درآمدی که مردم کسب می‌کنند، هزینه‌های زندگی خیلی آزاردهنده نخواهد بود.

از نظر تحصیلی و آموزشی نیز تورنتو دانشگاه‌هایی با رنکینگ بسیار خوب و کالج‌های بسیاری دارد. کیفیت مدارس دولتی و خصوصی تورنتو بسیار بالاست و ازنظر تحصیل و آموزش فرزندان‌تان نگرانی نخواهید داشت.

 

 

  • ونکوور خوش آب‌وهوا

شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا یکی از محبوب‌ترین شهرهایی است که ایرانیان در کانادا انتخاب می‌کنند. یک دلیلش شاید این مسئله باشد که آب‌وهوای این شهر نسبت به شهرهای دیگر کانادا بهتر و دل‌چسب‌تر است. آب‌وهوایی معتدل و گرم در کشوری سردسیر چون کانادا حکم بهشت را دارد. از طرف دیگر ونکوور شهر اقتصادی بوده و پیدا کردن کار و درآمدزایی در آن کار چندان سختی نیست. همچنین به دلیل چند فرهنگی بودن و زندگی کردن افراد از ملیت‌های گوناگون در کنار یکدیگر، ازلحاظ انطباق فرهنگی شرایط بهتری را دارد. انگلیسی‌زبان است و در زمره تمیزترین شهرهای جهان قرار دارد. بندر بزرگی داشته و مناظر بی‌نظیر و زیبایی از دریا در این شهر وجود دارد. شاید یکی از بزرگ‌ترین ایراداتی که بتوان به این شهر گرفت این باشد که گران‌ترین بازار مسکن در کانادا را دارد. البته دولت تلاش‌های فراوانی برای کاهش هزینه‌ها انجام داده که تاکنون میسر نبوده است. هزینه‌های زندگی در ونکوور نسبت به تورنتو نیز بیشتر بوده و شهر گرانی به‌حساب می‌آید.

دانشگاه‌های بسیار معروف و مهمی در این شهر واقع‌شده که اغلب به زبان انگلیسی هستند. مدارسی دولتی و خصوصی با ارائه بهترین خدمات آموزشی در این کشور مشغول به کار بوده که می‌توانند بهترین مرکز آموزشی برای فرزندان زیر 18 سال شما باشند. بعد از تورنتو، ایرانیان مقیم کانادا ترجیح می‌دهند در ونکوور، شهر زیبا و خوش آب‌وهوا زندگی کنند.

 

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت تحصیلی

به‌طورکلی کشور کانادا مقصدی استثنایی برای مهاجرت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان از سراسر جهان است. امکانات تحصیلی عالی، دانشگاه‌های برتر در رنکینگ جهانی، امتیاز کار هم‌زمان با تحصیل و موقعیت‌های شغلی بعد از تحصیل، دانشجویان زیادی را به سمت این کشور می‌کشاند. اکثر شهرهای کانادا دارای دانشگاه‌های خوب برای تحصیل هستند، اما در این میان تعدادی از شهرهای کانادا به شهرهای دانشجویی معروف هستند، از مهم‌ترین این شهرها می توان به مونترال، اوتاوا، تورنتو، ونکوور و کبک اشاره کرد. اگر تصمیم به مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کانادا دارید، پیشنهاد می کنیم در مورد دانشگاه‌ها و شهرهای دانشجویی به ویژه مونترال که معروف‌ترین در این میان است تحقیق کنید.

 

 

  • مونترال دومین شهر بزرگ کانادا

مونترال از آن شهرهایی است که برای زندگی در آن بهتر است زبان فرانسه خود را تقویت کنید. تقریباً تمام تولیدات رادیوتلویزیونی به زبان فرانسه در این شهر اتفاق می‌افتد. در برخی مناطق فرانسوی، همه‌چیز کاملاً به سبک فرانسوی است و اگر فقط به انگلیسی مسلط باشید فرصت معاشرت با همسایه‌های فرانسوی‌زبان خود را از دست خواهید داد. همچنین اکثراً خدمات شغلی و اداری در این شهر به زبان فرانسه ارائه می‌شود. البته محله‌های انگلیسی‌زبان هم در مونترال وجود دارد ازجمله نوتردیم، همپستید، وست مانت و ... . البته خیلی شوکه نشوید، با تسلط به زبان انگلیسی از پس زندگی در این شهر برخواهید آمد. علاوه بر زبان، شرایط و امکانات زندگی برای ایرانیان اهمیت ویژه‌ای دارد که از این بابت اصلاً نگران نباشید. مونترال امکانات مختلفی چون بیمارستان، درمانگاه، فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی، بوتیک، خدمات حمل‌ونقل عمومی همچون اتوبوس و مترو را در اختیار شهروندان خود قرار داده است.

از لحاظ تهیه مسکن (خرید یا اجاره) شهر گرانی محسوب نمی‌شود و باقیمت مناسبی می‌توان مسکن تهیه کرد. حالا اگر بخواهیم از نظر کسب‌وکار و شغل مونترال را با دیگر شهرهای کانادا مقایسه کنیم، باید بگوییم که کمی نسبت به شهرهای دیگر نرخ بیکاری بالاتری دارد. چندین دهه پیش مونترال مرکز تجاری کانادا بود، اما کم‌کم تورنتو از آن سبقت گرفت. البته همچنان مونترال یکی از مهم‌ترین مراکز هوافضا در آمریکای شمالی است. بیشتر مردم مونترال در زمینه خدمات و فروش مشغول به کار هستند و اگر در این زمانه‌ها مهارتی دارید، بدون شغل نخواهید ماند. از نظر تحصیلی و آموزشی نیز نگرانی و دغدغه نداشته باشید. هم مدارس باکیفیت و سطح بالا در زبان‌های فرانسه و انگلیسی و هم دانشگاه‌های معتبر انگلیسی و فرانسه زبان در این شهر وجود دارد که با ثبت‌نام از خدمات آموزشی آن‌ها بهره‌مند خواهید شد.

مونترال بندر بزرگی دارد و به همین دلیل مناطق چشم‌نواز دریایی را در آن شاهد خواهیم بود. همچنین موزه‌ها، کاخ‌ها، پارک‌های زیبایی که در فصول گرم و سرد سال به روی مردم باز هستند و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند. مونترال در آمارگیری‌ها سومین شهر موردعلاقه و انتخاب ایرانیان پس از تورنتو و ونکوور است.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید