تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا یکی از گزینه های مناسب برای متقاضیان تحصیل در این رشته ها می باشد چرا که کشور کانادا دارای بهترین نظام آموزشی و امکانات رفاهی می باشد و هم چنین دانشگاه های معتبری برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کانادا وجود دارد، برای دریافت اطلاعات بیشتر برای اقدام مهاجرت تحصیلی می توانید به مقاله تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در فرانسه رجوع نمایید. موسسه مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی 40451) در این مقاله با شما همراه است.

 

توجه داشته باشید برای تحصیل پزشکی در کانادا متقاضی باید در ابتدای امر دوره لیسانس علوم پایه را گذرانده و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایند برای گذراندن دوره لیسانس در رشته های مختلف مانند رشته های علوم پایه همچون زیست مولکولی، زیست جانوری، میکروبیولوژی می توان تحصیل نمود، طول این دوره ها معمولا بین 2 تا 4 سال می باشد.

با کسب نمره مورد قبول در آزمون های مربوطه فرد متقاضی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا را داشته و می تواند از سایر امکانات رفاهی دیگر نیز بهره مند شود و به همین دلیل کشور کانادا مورد توجه بسیاری از افراد است که برای مهاجرت این گزینه را انتخاب نمایند.

 

تحصیل در رشته دندان پزشکی در کانادا

برای اقدام به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا افراد متقاضی باید 2 تا 4 سال تحصیلات دانشگاهی پیش از ورود به این رشته را بگذراند و چنانچه در یکی از رشته‌های علوم پایه مثل زیست‌شناسی، ریاضی، فیزیک یا شیمی تحصیل نمایند شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش می توانند داشته باشند، اولین مدرک حرفه ای دندانپزشکی که می توان آن را دوره ی کارشناسی دندانپزشکی در نظر گرفت، یک دوره ی چهار ساله در یکی از رشته های دکترای جراحی دندان (DDS) یا دکترای دندان پزشکی (DMD) می باشد.

 برای کسب پذیرش در رشته دندان پزشکی در کانادا متقاضی الزاما باید نمره مورد قول در آزمون سراسری دندانپزشکی (DAT) را دریافت نمایند، هم چنین ارائه معدل بالا نیز از شروط لازم برای پذیرش است، تعدادی از دانشگاه ها رشته های دکترا جراحی دندان و دکترای دندان پزشکی را به صورت تلفیقی و باهم نیز ارائه می نمایند، برای اقدام به تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا پیشنهاد می کنیم با وکیل مهاجرت به کانادا مشورت نمایید.

 

معرفی تخصص‌های رشته دندان پزشکی در کانادا

در حال حاضر افرادی که قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی در کانادا را دارند؛ در این حیطه می توانند در تخصص های مختلف دندان پزشکی شرکت نمایند که در کانادا 9 تخصص ارائه می شود، شما عزیزان با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا نیز می توانید اطلاعات بیشتری راجع به این رشته ها داشته باشید، در این قسمت به معرفی تخصص های رشته دندان پزشکی در کانادا می پردازیم :

 • دندانپزشکی کودکان
 • بهداشت عمومی دندان 
 • جراحی دهان و فک و صورت
 • ارتودنسی و ارتوپدی دندان و صورت
 • پروتزهای دندانی
 • رادیولوژی فک و صورت
 • اندودنتیکس
 • طب دهان و پاتولوژی
 • پریودنتیکس

 

تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا و کسب پذیرش در این رشته ابتدا باید یک دوره لیسانس علوم پایه همچون بیولوژی، شیمی، فیزیک را سپری کنند و سپس وارد کورس اصلی در دانشگاه در رشته پزشکی شوند، البته دانشجو باید آزمون MCAT یا آزمون سراسری پزشکی است را بدهد و بعد از قبولی در این آزمون، پذیرش دانشگاه های پزشکی را می تواند دریافت نماید، طول مدت تحصیل پزشکی در این کشور 4تا6 سال می باشد و دانشجویان در طول دوره آموزش عملی در کلینیک و یا بیمارستان را نیز سپری می کنند.

 از دیگر مواردی که برای پذیرش از دانشگاه های پزشکی لازم است؛ داشتن معدل حداقل 15 برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و نیز ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 می باشد، افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند می توانند ابتدا دوره های زبان در دانشگاه و یا کالج‌های زبان را بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند، به کسانی که قصد پذیرش در رشته های پزشکی و دندان را دارند توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در رومانی را مطالعه کنند. 

 

البته باید گفت برای کسب پذیرش برای تحصیل پزشکی در کانادا در تمامی دانشگاه های کانادا محدودیت وجود دارد و با داشتن رزومه تحصیلی و معدل خوب و نیز مدرک زبان معتبر، متقاضی شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه دارد، دانشجویان در این دوره، آموزش عملی را در یک کلینیک یا بیمارستان معتبر سپری طی می‌کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندان پزشکی 

فرد متقاضی برای کسب پذیرش در دانشگاه ها در رشته های پزشکی و دندان پزشکی کانادا باید مدارک خاصی را ارائه دهد و هم چنین باید دارای رزومه تحصیلی قوی نیز باشد که موسسه مهاجرتی رجبی در این قسمت به مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندان پزشکی درکاناد اشاره می کند. 

 • ارائه مدرک لیسانس در زمینه علوم پایه مثل زیست شیمی فیزیک 
 • داشتن معدل مناسب
 • کسب نمره قبولی در آزمون های مربوطه
 • ارائه انگیزه نامه یا cv 
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره مورد قبول 

 

هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی 

هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی از جمله موضوعاتی است که برای افراد متقاضی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا بسیار با اهمیت می باشد، مقدار شهریه برای رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف و شهر های مختلف یکسان نمی باشد و به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیل به طور متوسط از 20 تا 30 هزار دلار کانادا در سال می باشد که البته بازه قیمتی شهریه ها در کانادا بسیار زیاد است.

هم چنین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور نیز همانطور که در رشته پزشکی گفتیم در شرایط مختلف متفاوت می باشد که این هزینه برای دانشجویان بین الملل تقریبا بین 20 تا 35 هزار دلار کانادا هزینه داشته باشد، بنابراین هزینه تحصیل در کانادا تا حدی زیاد می باشد، افرادی تمایل دارند برای تحصیل هزینه کمتری پرداخت نمایند توصیه می کنیم مقاله هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اسلواکی را مطالعه نماید.

 

بهترین دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در کانادا

کشور کانادا به طور کلی برای بسیاری از افراد محبوب است و هم چنین تعداد زیادی خواهان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا هستند، حال با توجه به این موضوع انتخاب دانشگاه و بررسی کیفیت آموزشی آن نیز بسیار مهم است بنابراین در زیر بهترین دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در کانادا را معرفی می کنیم.                                

دانشگاه لاوال  

این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا است که در شهر کبک و در استان کبک قرار دارد که پیش تر به عنوان یک مدرسه عالی توسط لویی شانزدهم تاسیس و بعد از آن به دانشگاه تبدیل شد، در این دانشگاه بیش از ۴۲۰ رشته ارائه می شود و همگی به زبان فرانسوی می باشد و هم چنین دانشکده پزشکی آن نیز شهرت بسیاری دارد.

 

دانشگاه مونترال 

این دانشگاه دراس شهر مونترال قرار گرفته و در سال 1878 تاسیس شده و از بهترین دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا به حساب می آید، امکان تحصیل با هزینه های بسیار پایین در این دانشگاه باعث جذب بیشتر افراد شده است. 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا 

این دانشگاه از معروف‌ترین دانشگاه‌های کانادا و دراستان بریتیش کلمبیا و در شهر ونکوور می باشد، سطح کیفیت آموزشی بالا و ارائه تعداد زیادی رشته و هم چنین رشته هایی مثل پزشکی و دندان پزشکی و داشتن اساتید بسیار ماهر این دانشگاه را به بهترین دانشگاه با رتبه علمی بالا تبدیل کرده است.

 

معرفی آزمون ها برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا 

دانشجویانی که تمایل دارند برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا اقدام نمایند؛ باید توجه داشته باشند که ورود به این رشته ها دارای آزمون می باشد و هم چنین ظرفیت دانشگاه ها دارای محدودیت است بنابراین در این بخش به معرفی آزمون ها برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا خواهیم پرداخت.

 

 آزمون MCAT

برای متقاضیان پزشکی در کشور کانادا، آمریکا و استرالیا آزمون MCAT برگزار می شود و کسانی موفق به کسب پذیرش در این ر شته ها می شوند که نمره قبولی در این آزمون را داشته باشند، موارد امتحانی این آزمون شامل حل مسئله، دانش مفاهیم طبیعی، تفکر انتقادی، دانش مفاهیم رفتاری و اجتماعی و اصول بیوشیمی، شیمی، فیزیک و علوم آزمایشگاهی این ها و زبان انگلیسی می باشد و مدت آزمون 4 ساعت و نیم و زمان اعتبار آن نیز 3 سال می باشد.

 

آزمون CASPER

مدت زمان این آزمون حدود 90 دقیقه‌ می باشد و شامل 12 بخش است که 8 بخش آن ویدیو و 4 بخش آن نوشتاری می باشد ، موارد امتحانی هم مربوط به علم پزشکی هم غیر مرتبط با آن می تواند باشد و نمره مورد قبول نیز در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد.

 

آزمون رشته دندانپزشکی کانادا (DAT)

برای ورود به رشته دندان پزشکی در کشور کانادا متقاضی باید در آزمون DAT شرکت نماید. نتایج این آزمون تحت نظارت انجمن دندانپزشکی کانادا (CDA) قرار می‌گیرد و مواد امتحانی این آزمون در برگیرنده سنجش دانش عمومی تحصیلی، ادراک بصری دو بعدی و سه بعدی، مهارت دستی و درک مطلب و مدت زمان این آزمون ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه‌ است که 2 بار در سال (فوریه و نوامبر) برگزار می گردد، این آزمون در برخی از دانشگاه های آمریکا نز برگزار می گردد.

 

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا

هر فردی که قصد تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی را دارد؛ در ابتدای امر باید به بررسی تمام جوانب و شرایط خود و سپس به بررسی نکات مثبت و منفی کشور انتخابی خود بپردازد، ما پیشنهاد می کینم در این زمینه مقاله تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آلمان را نیز مطالعه نمایید، در این بخش به مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان‌ پزشکی در کانادا اشاره خواهیم کرد.

 

مزایا

 • کیفیت آموزشی بالا 
 • معتبر بودن مدرک دانشگاهی در کانادا
 • بالا بودن درآمد پزشکان و دندان پزشکان 
 • وجود فرصت های شغلی فراوان
 • امکان تحصیل و کار به زبان انگلیسی 
 • داشتن ویزای همراه خانواده برای همسر و فرزندان
 • رسیدن به اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • مورد تایید بودن دانشگاه ها برای وزارت بهداشت ایران 
 • داشتن امکانات رفاهی و سطح بالای کیفیت زندگی

 

معایب پزشکی در کانادا

 • بالا بودن هزینه زندگی 
 • داشتن آب و هوای سرد 
 • مسافت بسیار زیاد نسبت به ایران 
 • طولانی بودن مدت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا 
 • داشتن آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا

 

شرکت مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز با داشتن سابقه طولانی در زمینه مهاجرت در این مقاله با موضوع تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا سعی در بالا بردن آگاهی شما عزیزان در حوزه مهاجرت نموده است.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید