تدریس هوشمند

تدریس هوشمند در مدارس با کیف الکترونیک آریا

امروزه همگام شدن با تکنولوژی و مدرنیته شدن سبک های آموزشی به یکی از دغدغه های بزرگ مدیران و معلمان تبدیل شده است. لذا مدیران و معلمان درصدد آن هستند که بهترین عملکرد را در تدریس هوشمند داشته باشند و به همین دلیل با استفاده از ابزارها و تجهیزات آموزشی در پی آن هستند که به بهترین شکل این مهم را دنبال کنند و از رقابت در این عرصه جا نمانند.
در این مطلب قصد داریم درباره ی تدریس هوشمند در مدارس با کیف الکترونیک آریا صحبت کنیم. کیف الکترونیک آریا یک بسته آموزشی است که با نصب آن بر روی رایانه های شخص، گوشی همراه و تبلت، برای دانش آموزان و مربیان این امکان را فراهم می آورد که همه ی کتاب های درسی را با امکانات بیشتر و کاملتر، همیشه همراه خود داشته باشند.    

کیف الکترونیک آریا و نحوه تهیه آن از سایت رایاد

نرم افزار کیف الکترونیکی آریا در قالب یک لوح فشرده ارائه می‌شود که شامل تمامی کتاب‌های درسی هر مقطع است و محتوای آموزشی جامعی را در اختیار دانش آموزان می گذارد. برای تهیه کیف الکترونیک آریا می توانید به سایت رایاد (Rayad.org) مراجعه کنید.
به طور کلی کیف الکترونیکی آریا در هر مقطع شامل موارد زیر می‌شود:
 • چندین تور مجازی آموزشی جهت یادگیری مفهومی و عمیق
 • کتاب گویا با صدای رسا و شاد
 • آزمون‌های استاندارد به همراه پاسخ‌نامه همراه با صدور کارنامه 
 • آزمایشگاه های مجازی 
 • فلش کارت درسی برای یادگیری دروس و تثبیت آن در حافظه بلند مدت دانش‌آموز
 • فیلم آموزشی دروس با استفاده از بهترین معلم‌های کشور
 • تمرین‌های تعاملی برای یادگیری بهتر دروس
با توجه به برگزاری کلاس های آموزشی به صورت غیرحضوری و مجازی به دلیل شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، کیف الکترونیک آریا گزینه خوبی برای تدریس مجازی و هوشمند میباشد، زیرا کیف الکترونیک آریا دسترسی به ابزارهای محتواساز و شبکه اجتماعی آموزشی و ابزار برد هوشمند را به معلمان میدهد.    

آموزش همراه با سرگرمی 

آموزش و سرگرمی دو خط موازی هستند که هرجایی حرف از آموزش باشد، سرگرمی رنگ می‌بازد و زمانی که سخن از سرگرمی و تفریح به میان آید، آموزش ارزش خود را از دست می‌دهد. آموزش و سرگرمی، دو مفهوم متفاوت هستند که اگر بشود در کنار هم قرار بگیرند، اتفاق خوبی در انتظار همگان خواهد بود. اتفاقی که شاید بتواند سیستم خشک و خطی آموزش در کشورمان را دگرگون کند. کیف الکترونیک آریا با هدف جذب دانش آموزان و یادگیری آسان، محیطی مفرح و پرانرژی را همراه با فیلم های آموزشی، کتاب گویا، آزمایشگاه های تجربی و شبکه های اجتماعی و گروه های تبادل نظر برای دانش آموزان فراهم می آورد. علاوه بر این، در هر بسته چندین بازی متنوع برای دانش آموزان قرار داده شده است. این نرم افزار دانش آموز را قادر می سازد تا مفاهیم درسی را در محیطی شاداب تر و یادگیری بیشتر فرا بگیرد و همچنین معلمین می توانند در کلاس های هوشمند با بهره گیری از این محتوا، شادابی و نشاط را در کنار یادگیری سریع تر و عمیق تر برای کلاس درس خود به ارمغان بیاورند.    

آزمون های کیف الکترونیک آریا 

ارزیابی سطح علمی دانش آموزان از اهمیت بسزایی برخوردار است و معلمان با توجه به آزمون ها می توانند یک بازخوردی از دانش آموزان و همینطور میزان کیفیت عملکرد خود را بیازمایند.
کیف الکترونیک آریا آزمون هایی برای هر مقطع  ارائه داده است، این آزمون ها شامل انواع مختلف آزمون نظیر چند گزینه ای، وصل کردنی، مرتب سازی، جاخالی، تشریحی و ترکیبی می باشد. این آزمون ها همراه با تصحیح آزمون و ارائه پاسخنامه می باشد.
لذا در طول سال تحصیلی ده دوره ی آزمون جامع از طریق این نرم افزار برگزار می گردد و کارنامه شامل رتبه دانش آموزان به تفکیک مدرسه، منطقه و شهر صادر می گردد.


فواید استفاده از کیف الکترونیک آریا

 • یادگیری بهتر دروسی که نیاز به تکرار دارند مانند قرآن، تاریخ و زبان انگلیسی
 • کاهش هزینه چاپ و تولید کتاب
 • کمک به حفظ درختان و محیط زیست
 • آشنایی با نحوه استفاده از کامپیوتر و درس خواندن با آن
 • افزایش جذابیت کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان
 • افزایش علاقه دانش‌آموزان به درس خواندن
 • وزن مناسب کوله مدرسه و پرهیز از حمل کیف سنگین
 • یادگیری بهتر و سریع‌تر مفاهیم انتزاعی و تجربی
 • حذف تاثیر منفی غیبت کردن دانش‌آموز و عدم حضور آنها در کلاس درس
 • انجام آزمایش‌های علوم به صورت کامپیوتری و دیدن نتیجه آن
 

ابزارهای کیف الکترونیک آریا برای معلمان

ابزارهای محتوا ساز:
با استفاده از ابزارهای محتواساز، معلمان قادر خواهند بود هر جز آموزشی را به بخش مورد نظر اضافه نمایند و به عبارت دیگر ابزار محتواساز کیف الکترونیک آریا به معلمان امکان تولید محتوای آموزشی به دلخواه خود را می دهد و تولید محتوای آموزشی را برای آنها ساده می کند.
شبکه اجتماعی:
این ابزار به معلمان این اجازه را میدهد که در شبکه اجتماعی گروه هایی برای تبادل نظر، اشتراک فیلم و محتوای آموزشی و گرفتن آزمون و برقراری تعامل با دانش آموزان تشکیل دهند. ضمن این که دانش آموزان می توانند تمرین و تکالیف خود را از این طریق برای معلم خود بفرستند.
ابزار برد هوشمند:
با کمک ابزار برد هوشمند، معلمان قادر هستند همانند یک نرم افزار برد هوشمند کلیه مطالب تدریس شده را بر روی هر صفحه از کتاب تدریس می کنند، در این بخش علاوه بر دسترسی به کلیه اجزای آموزشی موجود در کتاب، معلمان می توانند از ابزارهای مختلفی نظیر اشکال و دستگاه های اختصات و تغییر رنگ برد و سایر امکانات استفاده نمایند.   امیدوارم از مطالعه این متن لذت برده باشید.  

/پایان رپرتاژ آگهی این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید