حذف اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام و همه چیز در مورد آن

از جمله پرطرفدارترین نرم‌افزارهای مجازی، اینستاگرام است. این برنامه به‌دلیل امکانات بسیار زیادی که در اختیار کاربران قرار داده، توانسته ‌است روزبه‌روز به کاربران خود بیفزاید. بااین‌وجود، بسیاری از کاربران بنا به دلایل شخصی به دنبال دیلیت اکانت اینستاگرام می‌روند. در این مطلب تمامی نکات لازم برای دیلیت اکانت اینستاگرام را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید، در ادامه همراه ما باشید.

 

اگر اکانت اینستاگرام را حذف کنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر قصد دیلیت اکانت اینستاگرام را دارید، لازم است نکات بسیار زیادی را مدنظر داشته باشید. برخی از این نکات را در ادامه بررسی می‌کنیم تا با اطلاع از آن‌ها برای دیلیت اکانت اینستاگرام اقدام کنید.

اگر می‌خواهید به زبان فارسی از امکانات اینستاگرم بهره‌مند شوید، می‌توانید از اینستا ایکس استفاده کنید.

 

 

 1. توجه کنید دیلیت اکانت اینستاگرام سبب می‌شود به‌صورت کلی صفحه خود را از دست بدهید و دیگر به‌هیچ عنوان نمی‌توانید آن را برگردانید.
 2. تمامی فعالیت‌هایی که در این صفحه اینستاگرام انجام داده‌اید، به‌صورت کلی از بین می‌روند و نمی‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.
 3. اگر زیر پست‌های مختلف کامنت گذاشته باشید، با دیلیت اکانت اینستاگرام تمامی این کامنت‌ها به‌کلی حذف می‌شوند.
 4. اگر پست‌های اینستاگرامی را لایک کرده باشید، با حذف اکانت خود لایک‌های شما نیز از این پست‌ها پاک می‌شوند.
 5. اگر با کمک این اکانت به فردی پیام داده باشید، تمامی این پیام‌ها به‌کلی از بین خواهند رفت.
 6. اگر بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام می‌خواهید یک اکانت جدید باز کنید، باید بدانید باز کردن اکانت جدید با آیدی قبلی شما دیگر میسر نخواهد بود.
 7. اگر یک ایمیل دارید و می‌خواهید بعد از حذف اکانت اینستاگرامتان، دوباره اکانتی دیگر با کمک همان ایمیل داشته باشید، باید قبل از حذف اکانت وارد بخش ادیت پروفایل شوید. در این بخش لازم است ایمیل خود را حذف کنید تا بعدها بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.
 8. توجه کنید برای این‌که اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید، باید رمز عبور را در اختیار داشته باشید. درغیراین‌صورت نمی‌توانید برای حذف اکانت خود اقدام کنید. پس قبل از هر اقدامی باید رمز عبور خود را بازیابی کنید و سپس اکانت خود را پاک کنید.
 9. توجه داشته باشید اگر احساساتی شده‌اید و می‌خواهید چندمدت از فضای مجازی دور باشید، می‌توانید به جای حذف دائمی اکانت خود، به‌صورت موقت آن را غیرفعال کنید. با این کار بعدها می‌توانید اکانت خود را بدون هیچ تغییری تحویل بگیرید.
 10. در بسیاری از سایت‌ها بیان شده‌است که حذف اکانت اینستاگرام دارای دو ورژن جدید و قدیم است. اما باید بدانید برای دیلیت اکانت اینستاگرام تنها یک راه وجود دارد که در ادامه درباره آن بحث می‌کنیم.

 

روش‌های دیلیت اکانت اینستاگرام

برای دیلیت اکانت اینستاگرام روش‌های متفاوتی وجود دارد که می‌توانید بسته به در دسترس بودن آن‌ها، هریک را انتخاب کنید. از روش‌های دیلیت اکانت اینستاگرام می‌توان به حذف اکانت از طریق گوشی و سایت آن اشاره‌ کرد. در ادامه بیشتر درباره این روش‌ها بحث می‌کنیم.

 

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوشی

یکی از قابلیت‌هایی که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده‌ است، امکان حذف اکانت از طریق خود اپلیکیشن است. در گذشته این امکان برای کاربر وجود نداشت و شما باید برای دیلیت اکانت اینستاگرام به سایت اصلی اینستاگرام سر می‌زدید. در بروزرسانی‌های جدیدی که برای این نرم‌افزار ارائه شده ‌است، این قابلیت جدید به آن اضافه شده ‌است.

برای حذف اکانت اینستا با این روش، باید اول وارد خود برنامه اینستاگرام شوید. سپس وارد بخش پروفایل شده و روی آیکون سمت راست که به شکل سه خط موازی است، کلیک کنید. سپس یک اسلاید دیگر برای شما باز می‌شود که باید روی بخش settings آن کلیک کنید.

در این بخش نیز تنظیمات بسیار زیادی برای کاربر نشان داده می‌شود که لازم است روی بخش help آن کلیک کنید. سپس با کلیک روی این بخش وارد گزینه helpcenter شوید. در این بخش وارد مرورگر اینستاگرام می‌شوید و باید در این بخش روی گزینه managing your account کلیک کنید. سپس لازم است روی بخش دیلیت اکانت اینستاگرام کلیک کنید.

در این بخش سوالاتی درباره اینکه چرا می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید از شما پرسیده می‌شود. سپس لازم است بخش‌های دیگر شامل رمز عبور اکانت و دیگر موارد را وارد کنید تا بتوانید از شر اکانت اینستاگرام راحت شوید.

 

بررسی دقیق مراحل حذف اکانت

بعداز واردشدن به بخش دیلیت اکانت اینستاگرام لازم است به این سوال که چرا می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید، پاسخ دهید. گزینه‌های زیادی در این میان وجوددارند که لازم است بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه گزینه‌های پیش روی شما برای این کار را بررسی می‌کنیم.

 

 

 

can’t find people to follow

این یکی از پاسخ‌هایی است که اینستاگرام به عنوان دلیل حذف اکانت به شما ارائه می‌کند. این گزینه به شما می‌گوید که نمی‌توانید دیگر اکانت‌های اینستاگرام را فالو کنید. بدین منظور نیز به شما مقاله‌های مرتبطی پیشنهاد داده می‌شود.

 

too busy/too distracting

اگر دلیل شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام این است که وقت زیادی را از زندگی روزانه شما تلف می‌کند، لازم است این گزینه را هنگام حذف اکانت انتخاب کنید. البته اینستاگرام به شما در این بخش پیشنهاد می‌کند به جای این‌که اکانت خود را به‌کلی حذف کنید، نرم‌افزار را به‌صورت موقت از گوشی خود حذف کنید. با این کار از حذف دائمی اکانت اینستاگرام جلوگیری خواهید کرد.

 

want to remove something

اگر شما می‌خواهید به دلیل خلاص شدن از نظرات و دایرکت‌های متفاوت دست به این کار بزنید، باید این گزینه را در هنگام دیلیت اکانت اینستاگرام انتخاب کنید. در این بخش نیز اینستاگرام مقالات بسیار زیادی را به شما پیشنهاد می‌دهد که سعی می‌کند با خواندن آن‌ها شما را از این کار منصرف کند.

 

too many ads

اگر در اکانت اینستاگرامی خود تبلیغات زیادی را دریافت می‌کنید و دلیل شما برای حذف اکانت نیز همین موضوع است، باید این گزینه را انتخاب کنید.

 

privacy concerns

اگر شما می‌خواهید به دلیل نقض مسائل امنیتی حساب اینستاگرامی خود را حذف کنید، باید این گزینه را انتخاب کنید. در این بخش نیز اینستاگرام مقالات زیادی را در این حوزه به شما ارائه می‌کند تا بتوانید ب اکمک آن‌ها امنیت اکانت خود را تامین کنید. برای مثال پیشنهاد می‌شود برای بالا بردن امنیت صفحه خود، پیج‌تان را به حالت خصوصی درآورید.

 

trouble getting started

اگر دلیل شما برای حذف اکانت اینستاگرام آشنایی نداشتن با این نرم‌افزار است، باید این گزینه را برای حذف اکانت خود انتخاب کنید. در این مرحله نیز به شما پیشنهاد می‌شود مقالات بیشتری را برای کارکردن با این نرم‌افزار مطالعه کنید.

 

created a second account

اگر می‌خواهید این حساب کاربری خود را حذف کنید و اما درعوض حساب دیگری را داشته باشید، می‌توانید این گزینه را هنگام حذف اکانت انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه اینستاگرام از شما می‌خواهد، مطمئن شوید که می‌خواهید این حساب را حذف کنید یا خیر.

 

concerned about my data

 اگر از سرقت اطلاعات شخصی خود در این اپلیکیشن هراس دارید، می‌توانید هنگام حذف، این گزینه را انتخاب کنید. دقت داشته باشید با انتخاب این گزینه اینستاگرام هیچ تلاشی برای منصرف کردن شما نمی‌کند و می‌توانید به‌راحتی برای حذف اکانت خود اقدام کنید.

اگر هیچ‌کدام از موارد بالا دلیلی برای دیلیت اکانت اینستاگرام‌تان نیست، می‌توانید گزینه something else را انتخاب کنید.

 

چرا برای دیلیت اکانت اینستاگرام لازم است رمز پیج را دوباره وارد کنیم؟

برای دیلیت اکانت باید دوبار رمز پیج خود را وارد کنید، این کار به دلیل اطمینان از این است که صاحب اکانت برای حذف آن اقدام کرده‌ است. حال درصورت این‌که رمز اکانت خود را فراموش کرده باشید، می‌توانید وارد بخش forget password شوید. در این بخش می‌توانید یک رمز جدید برای اکانت خود انتخاب کنید و درنهایت نیز برای دیلیت اکانت اقدام کنید.

دقت کنید اگر کسی اطلاعات مربوط به پیج اینستاگرامی شما را داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند برای حذف آن اقدام کند. برای جلوگیری از اقداماتی در این حوزه، بهتر است رمز عبور دوم خود را نیز فعال کنید.

 

چطور می‌توانیم اکانت اینستاگرامی خود را بازیابی کنیم؟

در بسیاری از موارد امکان دارد که پیج اینستاگرامی شما بدون هیچ دلیلی از دسترس خارج شود، دراین‌صورت برای بازگرداندن سایت خود می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید. البته باید بدانید با توجه به این اقدامات، امکان بازگرداندن پیج شما به صورت صددرصد وجود ندارد و این پروسه ممکن است بین سه تا بیست روز به طول انجامد.

 

گام اول

ابتدا لازم است این اپ را باز کنید و یوزر و پسورد مربوط به حساب کاربری غیرفعال شده را وارد کنید. سپس گزینه لاگین را انتخاب کنید. حال با پیغام Your Account Has Been Disabled For روبه‌رو خواهید شد. به همین دلیل باید گزینه learn more را انتخاب کنید.

 

گام دوم

در گام دوم لازم است روی صفحه بازشده و گزینه Let Us Know کلیک کنید. سپس وارد بخش My Instagram Was Deactivated می‌شوید و دو گزینه برای انتخاب پیش روی شماست. در این بخش نیز باید گزینه no را انتخاب کرده و ارسال را بزنید.

 

گام سوم

دراین مرحله اطلاعاتی درباره آیدی اکانت‌تان از شما درخواست می‌شود که باید آن‌ها را به‌درستی وارد کنید. در بخش کشور محل سکونت نیز بهتر است برای راحتی بیشتر گزینه united states را انتخاب کنید.

 

گام چهارم

در این مرحله یک ایمیل را از طرف اینستاگرام دریافت خواهید کرد. در این ایمیل از شما درخواست می‌شود یکسری اطلاعات را با خط خود در یک برگه کاغذ بنویسید. سپس درحالی‌که این برگه را در دست دارید، از خودتان عکس بگیرید. سپس باید این عکس را با فرمت JPG. ارسال کنید.

 

گام پنجم

اگر اکانت شما از نوع بیزیینسی است، باید مدارک مربوط به بیزینس خود را برای اینستاگرام ارسال کنید. تمامی مدارک شما توسط تیم اینستاگرام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر بعد از انجام تمامی این اقدامات تا دو هفته جوابی را دریافت نکردید، بهتر است با فاصله چندین بار، ایمیلی را به آدرس support@instagram.com ارسال کنید. در این ایمیل بیان کنید چرا اکانت شما بسته شده ‌است و درصورت این‌که بدون هیچ دلیلی این اتفاق برای شما افتاده ‌است، بیان کنید بدون هیچ دلیلی اکانت شما بسته شده ‌است.

در این مطلب درباره دیلیت اکانت اینستاگرام و تمامی نکات مربوط به آن بحث کردیم. اگر شما هم قصد دیلیت اکانت خود را دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی، این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را دراین‌باره کسب کنید.

اینها را هم بخوانید

نظرات کاربران

 1. علی احمدی
  علی احمدی
  من اصلا دوست ندارم دلیت اکانت کنم ولی مجلورم

  به این نظر پاسخ دهید