بازی پس از باران

رونمایی پس از باران؛ آغار انتظار برای انتشار یک بازی خوب

آغازی مبهم

چند روز پیش بود که بازی تازه‌ای با عنوان «پس از باران» با انتشار یک پوستر و وعده‌ی «به زودی منتشر می‌شود» ، رونمایی شد. اگرچه اطلاعات مختصری از بازی منتشر شد و پوستر آن هم بسیار جذاب بود، اما هنوز نمیشد حتی قضاوت اولیه‌ای از آن کرد.

 

 

دومین روز رونمایی

تا اینکه روز بعد، تریلر ویدویی رونمایی آن نیز منتشر شد و با توجه به آنچه که ما دیدیم، به طور قطع گویای یک بازی خوش‌ساخت بود که امیدواریم به عنوان یک بازی ایرانی، کیفیت آن تا انتشار نسخه‌ی نهایی، همچنان پایدار باشد.

گرافیک دوبعدی چشم‌نواز همراه با موسیقی سنتی روح‌نواز در کنار روایتی تاثیرگذار با صدایی آشنا، چیزی بود که ما دیدیم و شنیدیم و کیف کردیم و حالا هم مایلیم به شما پیشنهاد کنیم آن را ببینید :  

 

و همچنان پرسش‌هایی که باید پاسخ داده شوند ...

اینطور که از اطلاعات منتشر شده در روز اول رونمایی می‌شود فهمید، روایتی جدی و قوی، از اصلی‌ترین اجزای بازی «پس از باران» است، روایتی که با توجه به تریلر رونمایی آن، به نظر میرسد با نهایت ظرافت در استفاده از اجزای گوناگون بازی، خلق شده است؛ اما اینکه این روایت در غالب چه ژانری قرار است تجربه شود مشخص نیست ... ! اینطور که پیداست سازنده‌ی آن، استودیو سِپَرلوس اصفهان، نمی‌خواهد به این زودی‌ها اثر هنری خود را کامل معرفی کند و احتمالا برنامه‌هایی برای آن دارد که باید منتظر ماند تا اطلاعات، تصاویر و تریلرهای بیشتری از آن منتشر شود.

سِپَرلوس بر طبق گفته‌هایش در وبسایت اختصاصی آن، دیدگاهی فرهنگی-هنری به بازی‌ها دارد و این می‌تواند تا اندازه‌ای نویدبخش ارائه‌ای جذاب و باکیفیت از این استودیو باشد ... چراکه دست کم، این دیدگاه و اهمیت به اثر هنری را می‌توان در تریلر رونمایی «پس از باران» دید.

 

و انتظار برای یک بازی جذاب ایرانی

طی چند سال گذشته، بازی‌های موبایلی ایرانی، پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌اند، بازی‌های باکیفیتی همچون پرسیتی، آمیرزا، کوییزآوکینگز و ... و شاید «پس از باران» هم از آن بازی‌هاییست که حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد ... و امیدواریم که همینطور هم باشد ... البته باید در نظر بگیریم که یک بازی را تا زمانی که منتشر و تجربه نشود نمی‌توان به طور قطع، جذاب و بکر دانست.

«پس از باران» برای اندروید و IOS در نیمه‌ی اول سال جاری منتشر می‌شود.

 

کانال تلگرام «پس از باران» : https://t.me/pasazbarangame

صفحه‌ی اینستاگرام «پس از باران» : http://instagram.com/pasazbarangame

وبسایت سازنده : http://www.separlous.com

  /پایان رپرتاژ آگهی این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست.

اینها را هم بخوانید