سرمایه گذاری در کلگری

سرمایه گذاری در کلگری

اگر قصد سرمایه گذاری در کلگری و مهاجرت به این منطقه از کانادا را دارید، بهتر است بدانید که تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران نیز با شما هم عقیده هستند. چرا که بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد، شهر کلگری کانادا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ در این کشور، از بیشترین تعداد افراد ثروتمند برخوردار بوده است. این در حالی است که مهاجرت به سایر مراکز بزرگ مالی و تجاری کانادا مانند تورنتو، ونکوور و مونترال، دارای جذابیت های زیادی برای سرمایه گذران خارجی است. چنانچه قصد سرمایه گذاری کلگری کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها و با دقت مطالعه کنید.

 

سرمایه گذاری در کلگری از طریق روش اکسپرس انتری اجرایی

افرادی که در این روش مورد توجه هستند شامل مدیران ارشد، کارآفرینان و سرمایه گذاران می باشند. این گروه از افراد در مسیر اکسپرس انتری اجرایی، بابت استخدام سازمان یافته، واجد شرایط کسب ۲۰۰ امتیاز در سیستم جامع رده بندی CRS می شوند.

 

مراحل سرمایه گذاری در کلگری از طریق روش اکسپرس انتری اجرایی

 • راه اندازی و یا خرید یک بیزینس در کلگری
 • اقدام برای دریافت ورک پرمیت کانادا در کلگری
 • انجام بیزینس برای مدتی تا وقتی که به طور کامل عملیاتی و در حال فعالیت شود.
 • اقدام برای دریافت PR

 

باید بدانید که مراحل فوق، ممکن است نیاز به طی کردن فرایندی ۱۲ تا ۱۸ ماهه داشته باشند. اما در نهایت، اقامت دائم کانادا در شهر کلگری به همراه تمامی اعضای خانواده تان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

مزایا و معایب سرمایه گذاری در کلگری

مزایای سرمایه گذاری در کلگری 

 • لازم نیست مبلغی به عنوان سرمایه گذاری اولیه پرداخت کنید.
 • در این روش مبلغ خاصی به عنوان حداقل سرمایه گذاری تعیین نشده است.
 • اگرچه باید مبلغ معقول و منصفانه ای را نسبت به بیزینس و یا صنعتی که در آن فعالیت می کنید کنار بگذارید، اما توصیه مشاوران تراست بیزینس این است که حداقل ۱۰۰ هزار دلار برای این منظور در نظر بگیرید تا بتوانید با آن هزینه های اولیه انجام بیزینس خود را پوشش دهید.
 • می توانید در مدت زمان نه چندان طولانی که به طور معمول ۱۲ تا ۱۸ ماه است، به اقامت دائم کانادا برسید.
 • به دست آوردن شرایط و امکانات مناسب برای زندگی در کانادا، ایجاد کسب و کار و تحصیل در کانادا برای فرزندان
 • می توانید اقامت دائم کانادا را برای خود و اعضای خانواده تان به دست بیاورید.
 • فرزندان زیر ۱۸ سال شما می توانند پس از موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری و اخذ PR، شروع به تحصیل در مدارس کانادا کنند.
 • می توانید به صورت رایگان از خدمات بیمه یکسان و مشابهی با سایر شهروندان کانادایی برخوردار شوید.
 • نیازی به مدرک تحصیلی بالا ندارید (به جای آن، سرمایه گذار به داشتن تجربه کافی و سابقه انجام کارهای مدیریتی و همینطور داشتن سرمایه به مقدار کافی برای زندگی در کانادا نیاز دارد)
 • شرایط سنی خاصی در این روش وجود ندارد و همین که بالای ۱۸ سال سن داشته باشید، کفایت می کند.

 

معایب سرمایه گذاری در کلگری از طریق مسیر اکسپرس انتری اجرایی

 • مسافت طولانی بین ایران و کانادا ممکن است برای افرادی که تمایل به رفت و آمد زیاد دارند کمی سخت باشد.
 • متأسفانه، این روش نیازمند نمره زبان نسبتا بالایی است، که اگر مهارت های زبانی شما چندان مناسب نیست، باید آن را مد نظر داشته باشید. به عنوان مثال، باید در هر اسکیل، آیلتس جنرال در حد نمره ۶ داشته باشید.
 • سرمایه گذاری در کلگری از طریق راه اندازی شرکت استارتاپ
 • کارآفرینانی که ایده خلاقانه ای در یک کسب و کار دارند، گروه هدف این برنامه هستند که با اسم برنامه فدرال ویزای استارتاپ کانادا هم شناخته می شود. آن دسته از کارآفرینانی که واجد شرایط این برنامه باشند، موفق به اخذ PR کانادا خواهند شد. همچنین، این روش برای استقرار در کانادا نیز به آن ها کمک خواهد کرد.
 • هدف این برنامه، جذب کارآفرینان مهاجر و کمک به آن ها برای ایجاد مشاغل طولانی مدتی است که شرایط استخدام ساکنین کانادا را فراهم می کنند و رشد اقتصادی کانادا را در پی دارد. جذابیت این برنامه، به این دلیل است که نیازی به حداقل سرمایه اولیه ندارد، نباید مبلغی را به عنوان دارایی خالص اثبات کرد و مهم تر از همه، در صورت عدم موفقیت بیزینس و سودآور نبودن آن، وضعیت اقامت دائم متقاضیان به خطر انداخته نخواهد شد.

 

مراحل سرمایه گذاری در کلگری از طریق راه اندازی شرکت استارتاپ

فرآیند درخواست برای برنامه ویزای استارت آپ می تواند بسته به رویه های پذیرش و شیوه بررسی سازمان تعیین شده متفاوت باشد. اما به طور کلی و خلاصه نیاز به طی کردن مراحل زیر دارد:

 • ایده پردازی و طراحی بیزینس پلن
 • تاسیس یک شرکت در کانادا
 • وارد شدن به بازار
 • ارائه بیزینس پلن به سازمان های تعیین شده
 • درخواست مهاجرت به کانادا در صورت حمایت یکی از این سازمان ها از ایده تجاری شما

 

هزینه سرمایه گذاری در کلگری از طریق راه اندازی شرکت استارتاپ

در صورت همکاری با گروه های سرمایه گذاری انکوباتور، لازم است مبلغی به میزان حداقل ۷۵ هزار دلار بپردازید تا آن ها ضمن ارائه آموزش های لازم، قادر به توسعه ایده و کسب و کار شما باشند. اما اگر با گروه های سرمایه گذاری انجل همکاری کنید، مجبور به پرداخت هزینه ای نیستید و فقط باید هزینه های زندگی تان را تامین کنید.

توجه داشته باشید که در هر صورت، این شرکت ها هیچ گونه تعهد مالی در قبال هزینه های زندگی شما و اعضای خانواده تان در کانادا ندارند. بنابراین، باید از تمکن مالی کافی برای تقبل خرج و مخارج زندگی خود در کانادا برخوردار باشید. طبق پیش بینی های صورت گرفته، هزینه زندگی در کانادا به ازای هر سال برای یک نفر حدود ۱۲ هزار و ۹۶۰ دلار کانادا است و هزینه اضافی به ازای هر عضو خانواده نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ دلار کانادا است که به این مبلغ اضافه خواهد شد. هزینه درخواست ویزای استارتاپ ۲ هزار و ۷۵ دلار کانادا است و فرایند صدور آن نیز بین ۱۲ تا ۱۶ ماه طول می کشد.

 

 

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه های فدرال

علاوه بر برنامه های نامزد استانی که از طرف اداره مهاجرت آلبرتا برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در کلگری کانادا در نظر گرفته شده است، دولت کانادا نیز برنامه های مهاجرتی ویژه ای را برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی فراهم کرده است. این برنامه ها با عنوان برنامه های مهاجرت کسب وکار (Business immigration programs) معرفی شده اند. به شکلی که با پذیرش در این برنامه های مهاجرتی، امکان دریافت اقامت دائم کانادا نیز برای کارفرماها و افراد خود اشتغال وجود خواهد داشت. برنامه های دولت کانادا برای کارآفرینی در کانادا عبارت هستند از: برنامه ویزای استارتاپ فدرال (Start-up visa) و برنامه افراد خود اشتغال (Self-employed persons program). در ادامه، درباره هر یک از این برنامه ها نیز توضیحاتی آورده شده است. 

 

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال

علاوه بر برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیل خارجی که به عنوان یکی از برنامه های استانی برای مهاجرت کارآفرینان در نظر گرفته شده است، برنامه دیگری نیز برای راه اندازی استارتاپ در کانادا از طرف دولت کانادا معرفی شده است. این برنامه که برنامه ویزای استارت آپ فدرال Start-up Visa Program نام دارد، به افراد خود اشتغال اجازه سرمایه گذاری در کلگری کانادا را نیز می دهد. بنابراین، چنانچه از یک ایده خلاقانه برای راه اندازی یک کسب وکار در کلگری کانادا برخوردار هستید، می توانید با درنظرگیری شرایط اعلام شده برای این برنامه مهاجرتی، در کلگری کانادا سرمایه گذاری کنید.

سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک، درباره شرایط و چگونگی ارائه درخواست سرمایه گذاری در کلگری کانادا از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال توضیحات لازم را ارائه کرده است. به عنوان مثال، تمامی مدارک ارسالی باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی ترجمه رسمی شوند. همچنین، یکی از شرایط اختصاصی برای شرکت در این برنامه مهاجرتی این است که کسب و کار پیشنهادی باید به تأیید اداره مهاجرت کانادا برسد. به علاوه، متقاضیان نیاز است تا از حداقل سرمایه لازم برای رفتن به کانادا و اقامت در این کشور برخوردار باشند.

 

شرایط سرمایه گذاری در کلگری

با توجه به مطالبی که در بخش های قبلی بیان شد، برای سرمایه گذاری در کلگری کانادا روش های مختلفی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا می توانند از طریق یکی از برنامه های نامزد استانی و یا از طریق یکی از برنامه های دولت کانادا برای کارآفرینی در کلگری درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. این در حالی است که هر یک از برنامه های مهاجرتی در نظر گرفته شده، برای جذب گروه خاصی از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی است.

به عنوان مثال در برنامه کشاورز خود اشتغال که یکی از چندین برنامه نامزد استانی در آلبرتا است، آن گروهی از کارآفرینان و سرمایه گذاران می توانند برای سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا اقدام کنند که علاوه بر توانایی مالی، از تجربه مرتبط در بخش کشاورزی نیز برخوردار باشند. در حالی که در مسیر مهاجرتی مربوط به کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، آن گروهی از متقاضیان مهاجرت به کلگری را هدف قرار داده است که از سابقه تحصیل در یکی از موسسات آموزش عالی در استان آلبرتا برخوردار باشند.

بنابراین، با توجه به اهداف متفاوتی که ممکن است برای برنامه های مختلف مهاجرتی در نظر گرفته شده باشد، و نیز با توجه به نیازهایی که در تهیه هر یک از برنامه های مهاجرتی دیده شده است، شرایط سرمایه گذاری در کلگری کانادا نیز ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخورداری از حداقل تجربه کاری مرتبط در یک کسب وکار، برخورداری از حداقل سرمایه لازم و نیز ارائه یک طرح از کسب وکار مورد نظر، از جمله شرایطی هستند که برای شرکت در برنامه های نامزد مهاجرت استانی آلبرتا مورد توجه قرار گرفته اند.

 

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کلگری

 • مدارک شناسایی جهت درخواست برای ویزای کار کانادا
 • ارائه مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کلگری
 • مدارک شغلی، مالی، ملکی و تحصیلی
 • تکمیل فرم های مشخصات فردی

 

 

اهمیت زبان در سرمایه گذاری در کلگری

اگرچه برای مهاجرت کاری به کانادا، داشتن IELTS 4 هم می تواند کافی باشد، اما در اولین فرصتی که از مهاجرت خود اطمینان پیدا کردید، به طور جدی به فکر تقویت مهارت های زبانی خود باشید. چرا که هرچقدر زمان کم تری برای یادگیری زبان وقت بگذارید، هنگام مهاجرت به کانادا هزینه ی فرصت از دست رفته ی بیشتری به خود تحمیل خواهید کرد.

هر چقدر زبان قوی تری داشته باشید، در بیزینس خود موفق تر خواهید بود و هزینه کم تری خواهید داشت. زیرا نیاز کم تری به استخدام نیروهای انسانی پیدا خواهید کرد. پس در اولین فرصت، یک معلم زبان خصوصی خوب پیدا کنید. حتی وقتی حداقل نمره لازم و آیلتس جنرال را هم به دست آوردید، باز هم یادگیری زبان را متوقف نکنید.

آیا در صورت ریجکتی، امکان درخواست مجدد برای سرمایه گذاری در کلگری وجود دارد؟

بله. در حقیقت، هنگامی که داوطلبان درخواست اولیه خود را برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق پورتال آنلاین برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارائه می دهند، بعد از مدت زمانی در حدود ۳۰ روز، نسبت به امتیازدهی به داوطلبان اقدام می شود. چنانچه در این مدت داوطلبان برای شرکت در برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی مجاز شناخته نشوند، می توانند دوباره درخواست خود را ارائه دهند.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید