ردیاب خودرو

صفر تا صد ردیاب خودرو

سرقت خودرو یکی از اصلی ترین دغدغه های مالکان می باشد. علیرغم پیشرفت سیستم های امنیتی در خودروها، باز هم شاهد آمار بالای سرقت هستیم. یکی از بهترین راه های پیدا شدن خودروی مسروقه استفاده از ردیاب خودرو می باشد که به وسیله آن می توان ظرف مدت کوتاهی نسبت به کشف خودرو اقدام نمود.  

بررسی ردیاب خودرو و نکات پیرامون آن

از زمان اختراع خودرو تاکنون، سرقت خودرو یکی از اصلی ترین دغدغه های بشر بوده است. سارقان همواره با روش های گوناگون اقدام به سرقت خودروها کرده و سرنوشت متفاوتی را برای مالکان رقم می زنند. با افزایش نرخ ارز و قیمت خودرو، همه مالکان در صدد جلوگیری از سرقت خودروی خود بوده و برای نیل به این هدف اقدامات مختلفی را انجام می دهند. علیرغم همه پیشگیری ها به دلیل امنیت پایین خودروهای داخلی باز هم شاهد سرقت خودروها هستیم. یکی از بهترین راه های پیدا کردن ماشین مسروقه ردیاب خودرو است که در این نوشته به بررسی کلیات این قطعه می پردازیم.  

ردیاب خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

ردیاب خودرو یک ماژول بسیار کوچک است که در داخل خودرو قرار می گیرد. این قطعه مدل های مختلفی دارد که بسته به ابعاد، امکانات و نوع تغذیه طبقه بندی می شوند. امکانات این قطعه بسیار زیاد است که بسته به قیمت ردیاب خودرو قابلیت های متفاوتی را دریافت می کنید. ردیاب خودرو که با نام جی پی اس خودرو نیز شناخته می شود بر پایه یک سیمکارت و یا فرستنده جی پی اس فعالیت شده و قادر به ارسال موقعیت خودروی شما در شرایط مختلف است.  

ردیاب آهنربایی و ردیاب نصبی

 

ردیاب آهنربایی GP023A   ردیاب آهنربایی یک قطعه کوچکتر از گوشی موبایل است که توسط فرد می تواند به هر جایی از خودرو نصب شود. این مدل برای نصب نیاز به تخصص خاصی نداشته و همه افراد قادر به استفاده از آن هستند. اما ردیاب نصبی به دلیل پیچیدگی های فنی می بایست توسط یک متخصص در خودرو نصب شود، چرا که در صورت کوچکترین اشتباه ممکن است ردیاب از کار افتاده و یا به سیمکشی خودرو آسیب برسد. از نکات مهم در نصب هر دو مدل مخفی بودن محل نصب است چرا که در صورت پیدا شدن ردیاب خودرو توسط سارقین، امکان رهگیری از بین خواهد رفت.   از تفاوت های مهم ردیاب ها می توان به شیوه برق رسانی آن اشاره کرد. در ردیاب آهنربایی به دلیل عدم استفاده از برق خودرو می بایست در بازه های زمانی مشخص اقدام به شارژ باطری آن نمود. اما در مدل نصبی به دلیل استفاده از برق داخلی ماشین ردیاب خودرو به صورت دائم فعال است.  

موارد استفاده از ردیاب خودرو

بسیاری از افراد با شنیدین نام جی پی اس خودرو یاد سرقت و موضوعات شبیه به آن می افتند. گرچه اصلی ترین دلیل استفاده از این قطعه همین موضوع می باشد اما ردیاب موارد استفاده دیگری نیز دارد که به بررسی آنها می پردازیم.  

خودروهای اجاره ای:

یکی از اصلی ترین موارد استفاده از ردیاب در خودروهای اجاره ای است. علیرغم اخذ وثیقه های مختلف از مشتریان، بعضا خودروهای اجاره رفته با مشکلات متعددی روبرو می شوند. علاوه بر اینکه امکان به سرقت رفتن خودرو وجود دارد، ممکن است شرکت خودروی مورد نظر را با توجه به وجه پرداختی در یک شهر خاص به اجاره داده و مشتری مجاز به خروج خودرو از محدوده نباشد.   اما با تحویل مدارک به مشتری عملا امکان ردگیری خودرو وجود ندارد. به وسیله ردیاب خودرو می توان با تعریف یک محدوده جغرافیایی خاص به محض خروج اتومبیل هشدار آن را دریافت نمود. ضمن اینکه معمولا مشتریان با اجاره خودرو تخلفات مختلفی را مرتکب می شوند که با قابلیت رصد سرعت و سایر پارامترها می توان از بروز مشکلات جدی جلوگیری نمود.  

ردیاب خودرو می تواند تمام وقایع رخ داده را گزارش نماید.  

کنترل جوانان:

شور و هیجان رانندگی در جوانان به خصوص در ماه های ابتدایی اخذ گواهینامه رانندگی موجب می شود این افراد رانندگی پرخطری داشته و مشکلاتی را برای خود و سایر افراد ایجاد نمایند. همواره والدین در صدد کنترل رفتار فرزندان خود بوده تا از بروز حوادث جلوگیری نمایند. ردیاب خودرو با قابلیت گزارش پارامترهای مختلف می تواند نسبت به کنترل رفتار رانندگان جوان اقدام نموده و با مشاهده سرعت غیر مجاز و یا خروج از محدوده شهری از بروز حوادث جلوگیری نماید.   با توجه به اینکه بیشتر رانندگان جوان در سن بین 18 تا 21 سال حداقل یکبار تصادف رانندگی را تجربه می کنند، با استفاده از جی پی اس خودرو می توان از بروز وقایع ناگوار پیشگیری کرد.  

خودروهای بین شهری:

شرکت های حمل و نقل می توانند با استفاده از ردیاب خودرو در ناوگان خود کنترل کاملی بر روی فعالیت رانندگان خود داشته باشند. هر مجموعه با دارا بودن چندین خودرو می تواند با استفاده از ردیاب خودرو موقعیت لحظه ای رانندگان را دریافت و تصمیمات مناسب را اخذ نماید. در مورد شرکت های باربری به دلیل اهمیت زمان با این روش می توان برنامه ریزی منظمی برای مدیریت خودروها پیاده کرد. ضمن اینکه در صورت تخلف رانندگان امکان تذکر به آنها به صورت لحظه ای مقدور می باشد.  

شرکت های لیزینگ:

شرکت های لیزینگ خودرو به دلیل ارائه شرایط مناسب خرید خودرو طرفداران زیادی دارند. اما در برخی موارد که مشکلات حقوقی بین مشتری و مجموعه رخ می دهد، علیرغم اخذ مجوز قانونی ضبط خودرو مشتری از تحویل خودرو سرباز زده و مشکلاتی را ایجاد می کند. با استفاده از ردیاب خودرو می توان با دریافت موقعیت لحظه ای ضمن رعایت مفاد قانون نسبت به دریافت خودرو اقدام نمود.  

امکانات ردیاب خودرو

  ردیاب خودرو GP020A

ردیاب خودرو GP020A   همان طور که پیش تر عنوان شد، ردیاب ها بسته به قیمت امکانات متفاوتی دارند که به برخی از آنان اشاره می کنیم:

 • امکان شنود فضای داخل کابین به صورت دائم.
 • امکان خاموش کردن خودرو.
 • قابلیت ارسال پیام در صورت وارد شدن ضربه به خودرو.
 • ارسال هشدار در صورت جابجا شدن خودرو.
 • ثبت کلیه پیمایش های خودرو بر روی نقشه و امکان مشاهده سرعت خودرو در مقاطع مختلف.
 • امکان ثبت مکان های خودرو به صورت دقیق و قابل ارائه به صورت گزارش.
 • اپلیکیشن اختصاصی با امکانات فراوان در برخی نسخه ها.
 • قابلیت ثبت اطلاعات مربوط به سرویس های خودرو و اعلان هشدار برای سررسید سرویس.
 • نمایش میزان سوخت باقی مانده در باک خودرو و محاسبه مسافت قابل پیمایش به وسیله آن.
 • قابلیت اعلان هشدار در صورت قطع باتری خودرو.
 • امکان ارسال آخرین موقعیت ثبت شده به مالک در صورت پیدا شدن ردیاب خودرو توسط سارق.
 • امکان ثبت محدوده جغرافیایی مشخص و اعلان هشدار در صورت خروج خودرو از این محدوده.
 • اعلان هشدار در صورت پیدا شدن ردیاب توسط سارق به وسیله سنسورهای تشخیص لرزش.
 

مشاوره رایگان:

برای مشاوره رایگان جهت خرید ردیاب کلیک کنید.  

/پایان رپرتاژ آگهی این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید