اپلیکیشن و وبسایت ویگو

همه آن چیزی که برای سفر نیاز دارید

ما سفر می‌کنیم تا با شهرها و کشورهای جدید و فرهنگ‌های مردمان دیگر آشنا شویم. با این‌حال سفر کاربرد دیگری هم دارد. ما برای اینکه زندگی سالم‌تر و بهتری داشته باشیم، نیاز به سرزندگی و انرژی داریم. این دقیقاً همان چیزی است که می‌توانیم از سفر دریافت کنیم. اگر بخواهیم سفری لذت‌بخش را تجربه کنیم بهتر است برای سفرمان بدون دردسر برنامه‌ریزی کنیم.

 

جستجو و مقایسه چندین آژانس مسافرتی در یکجا

این روزها سرعت مناسب اینترنت و گوشی‌های هوشمند که در اختیار مردم قرار دارند، شرایط را برای انجام امور به صورت آنلاین از همیشه راحت‌تر کرده‌اند. به همین ترتیب خریدن آنلاین بلیط هواپیما و رزرو اینترنتی هتل هم به امری عادی در میان بخش زیادی از مردم تبدیل شده است. با اینحال تعداد زیاد فروشنده‌ها که شامل آژانس‌ها و هواپیمایی‌ها هستند، انتخاب را سخت کرده است. اپلیکیشن و وبسایت ویگو، جستجوی بلیط هواپیما و هتل را برای کاربر نهایی ساده می‌کند.

 

ویگو یک موتور جستجوی اختصاصی برای بلیط هواپیما و هتل است. شما در ویگو می‌توانید قیمت چندین فروشنده را یکجا ببینید، با هم مقایسه کنید و ارزان‌ترین را انتخاب کنید. به سرویس‌های اینچنینی «متاسرچ» می‌گویند. در جهان چندین موتور جستجوی معروف وجود دارند. از جمله HipMunk ،Expedia و Trivago. در بخش‌های زیادی از آسیا از جمله کشورهای خاورمیانه، Wego قدرت اول میان تمامی متاسرچ‌هاست. این شرکت چندسالی است که وارد ایران شده است و به تنها متاسرچ بین‌المللی ایران تبدیل شده است که هم در زمینه بلیط هواپیما (داخلی و خارجی) و هم در زمینه هتل فعالیت می‌کند.

 

 

ویگو در عین حال که بستری رقابتی میان آژانس‌های مختلف است، ابزاری رایگان در اختیار کسانی است که قصد سفر دارند.

 

اطلاعات هر جایی که هستید را همانجا دریافت کنید

مکان‌یابی یا GPS در گوشی‌ها، قابلیت‌های جدیدی را برای اپلیکیشن‌ها پدید آورده است. برخی اپلیکیشن‌ها نظیر Culture Trip اطلاعات مفیدی در قالب مقالات سفر (البته به زبان انگلیسی) به شما ارائه می‌کند و به شما کمک می‌کند که مثل مردم محلی سفر کنید. برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها نظیر Roadtrippers و دانرو هم به نوعی بانک اطلاعات شهری بر اساس مکان جغرافیایی شما هستند. حتی اپلیکیشنی نظیر Google Photos هم می‌تواند با توجه به محل گرفتن عکس‌ها به دسته‌بندی بهتر آنها کمک کند.

 

اما اگر سفری پیش‌بینی نشده داشتید و فرصت برنامه‌ریزی برای اقامت خود نداشتید، با استفاده از امکان «امشب به محلی برای اقامت نیاز دارم» در اپلیکیشن ویگو، می‌توانید نزدیک‌ترین هتلها و مکان‌های اقامتی به خود را پیدا کنید. در بخش هتل این اپلیکیشن، پیش از اینکه گزینه مورد نظرتان را انتخاب و به وبسایت فروشنده هدایت شوید، می‌توانید تصاویر، محل قرارگیری هتل روی نقشه، امتیازات و نظرات دیگر کاربران را مطالعه کنید.

 

 

برای انتخاب هتل، در نظر گرفتن پایینترین قیمت ملاک مناسبی نیست. هتل را باید با توجه به نزدیکی به مرکز شهر یا محلی که قصد بازدید از آن را دارید و با در نظر گرفتن دسترسی‌ها انتخاب کنید. بنابراین فیلترهای موجود در اپلیکیشن را طوری انتخاب کنید که مناسب‌ترین گزینه را دریافت کنید. همچنین می‌توانید روی نقشه هتل‌ها را ببینید.

 

برای پروازهای طولانی بهتر برنامه‌ریزی کنید

در پروازهای کوتاه و پروازهای داخلی ایران، تفاوت اصلی قیمت است. اما اگر قصد سفری طولانی داشته باشیم به نکته‌های دیگری هم باید توجه داشته باشیم. از جمله اینکه پرواز مستقیم در مسیر مورد نظرمان وجود دارد یا مجبور به انتخاب پروازهای توقف دار هستیم. اگر پرواز توقف‌دار انتخاب می‌کنیم باید به میزان توقف آن هم توجه داشته باشیم. توقف‌های زیر یک ساعت ریسک بالایی دارند و توقف‌های بالای سه ساعت هم خسته‌کننده هستند. در عین حال حتماً باید به اسم فرودگاه‌ها هم توجه کنیم. برای مثال پروازهایی که یک توقف در استانبول دارند، ممکن است نیاز به تغییر فرودگاه داشته باشند که خود 3-4 ساعت زمان نیاز دارد.

 

همه این گزینه‌ها در اپلیکیشن ویگو قابل انتخاب و فیلترگذاری است. مواردی نظیر فرودگاه مبدا، مقصد و ترانزیت، زمان توقف، عدم نمایش پروازهای نیمه‌شب، تعداد توقف و ... گزینه‌هایی هستند که در پروازهای طولانی باید به آنها توجه ویژه داشت. اگر در آینده قصد سفر دارید، ویگو ابزار مناسبی برای برنامه‌ریزی سفر است. دسترسی به ویگو از طریق آدرس www.wego.ir یا از طریق دانلود اپلیکیشن از مارکت‌های معتبر امکان‌پذیر است.

 

اینها را هم بخوانید