برنامه نویس اندروید

چگونه برنامه نویس اندروید شویم؟

با توجه به اینکه روز به روز استفاده ما از اپلیکیشن‌های موبایل و کامپیوتر زیاد می‌شود، نیاز به افرادی برای طراحی این برنامه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. تعداد افرادی که کاربر گوشی‌های اندرویدی هستند بسیار زیاد است و به طبع، برای طراحی اپلیکیشن‌های اندروید نیاز به برنامه نویس اندروید حرفه‌ای است.

با مشاهده لیست آگهی های استخدام برنامه نویس اندروید متوجه می‌شویم که این شغل و بازار برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن روز به روز داغ‌تر می‌شود و افراد به دلیل آینده‌ای که این حیطه دارد، یادگیری آن را در برنامه‌ی خود قرار می‌دهند.

در این مقاله در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید خواهیم گفت و به شما کمک می‌کنیم تا یکی از توسعه دهندگان موفق در این حیطه باشید، که تنها هدف آنها ساخت اپلیکیشن‌هایی در سطح جهانی است.

 

چرا برنامه نویس اندروید شویم؟

بر طبق آمارها اکنون 1.4 میلیارد دستگاه اندرویدی فعال در جهان وجود دارد و این سیستم عامل 82٪ سهم بازار جهانی را از آن خود کرده است.

به دلیل همین تعدد استفاده از گوشی‌های اندرویدی در جهان، نیاز به برنامه نویس اندروید بسیار زیاد است و همچنین روز به روز نیز بیشتر می‌شود. علاوه بر این، از آنجایی که برنامه نویسی برای اپلیکیشن‌های اندروید از طریق لپ‌تاپ و کامپیوتر است، به همین خاطر امکان کار از هرجای دنیا نیز وجود دارد. همچنین به جامعه خود کمک می‌کنید تا آینده‌ای درخشان داشته باشد، چرا که تمام جوامع بشری به سمت دیجیتالی شدن و پررنگ شدن تکنولوژیکی حرکت می‌کنند.

با توجه به اینکه در حال حاضر دستمزد و حقوق برنامه نویسان دستمزد بالایی است، بنابراین جایی برای فکر کردن در مورد آینده مالی نیز وجود ندارد و به راحتی می‌توان سراغ یادگیری برنامه نویسی اندروید رفت.

یکی از مزایای شغلی برنامه نویسی خصوصاً برنامه نویسی اندروید، مستقل بودن آن است. افراد به راحتی می‌توانند با یادگیری مهارت‌های برنامه نویسی، خود را برای این کار آماده کنند و از هر کجای دنیا برنامه نویسی را انجام دهند.

 

چرا اندروید را بر ios ترجیح دهیم؟

اول از همه اینکه، تعداد کاربران اندروید در جهان بسیار بیشتر از کاربران ios است.

 

 

دوم اینکه، برنامه‌های طراحی شده برای اپل را فقط می‌توان در فروشگاه اپل خرید و تنها برای iPhone و iPad استفاده کرد، در حالی که برنامه‌های فروشگاه Google Play را می‌توان در هر دستگاه اندرویدی دانلود و اجرا کرد. به همین دلیل، برنامه نویسان اندروید در این بازار جای خلاقیت و نوآوری بیشتری دارند.

 

چگونه برنامه نویس اندروید شویم؟

آیا آماده هستید که سفر خود را به دنیای برنامه نویسی اندروید آغاز کنید؟ در ادامه چند نکته برای راهنمایی شما برای برنامه نویس اندروید شدن، وجود دارد.

 

مبانی اولیه

اول از همه چیز، اصول اولیه را یاد بگیرید. اگر از قبل با کدنویسی آشنایی ندارید، کدنویسی را بیاموزید. برای این کار می‌توانید با آموزش‌های رایگان شروع کنید و با کمی زمان گذاشتن و صبور بودن این هنر و حرفه را یاد بگیرید.

اما اگر در برنامه نویسی کمی حرفه‌ای هستید و از قبل با کدنویسی آشنایی دارید، باید به طور خاص به دنبال این باشید که برنامه نویسی اندروید را بیاموزید. دوره‌های مبتدی تا پیشرفته در این زمینه وجود دارد که شما را در برنامه نویسی اندروید حرفه‌ای می‌کنند.

یکی دیگر از گزینه‌ها راه یافتن به دانشگاه و خواندن این رشته به صورت آکادمیک است. اگر برای این کار زمان دارید، می‌توانید این گزینه را در نظر داشته باشید. اما اگر شاغل هستید و همزمان هم می‌خواهید مهارت خود را در برنامه نویسی بیشتر کنید و یکی از زبان های برنامه نویسی آینده دار را یاد بگیرید، می‌توانید با همان آموزش‌های رایگان اینترنتی یادگیری را آغاز کنید.

 

راحت بودن

برای اینکه بتوانید برنامه نویس اندروید شوید، باید با رابط برنامه نویسی اپلیکشن‌های اندروید یا API راحت باشید. API یک "کتابخانه کد منبع از پیش ساخته شده است و اطلاعات و کدهایی به برنامه نویس پیشنهاد می‌دهد که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد به راحتی کد بنویسند."

همراه با API، پیشنهاد می‌کنیم که با کیت توسعه نرم افزار اندروید (SDK) نیز راحت باشید و آن را دانلود کنید. SDK هر آنچه شما نیاز دارید، از ویرایشگر کد گرفته تا شبیه ساز اندروید و حتی ابزارهایی برای آزمایش و عیب یابی اپلیکیشن را دارد.

 

اپلیکیشن خود را بسازید

اکنون زمان آن رسیده که از دانشی که فرا گرفتید استفاده کنید و آنها را آزمایش کنید. شما در حال حاضر آماده ساختن اپلیکیشن خود هستید. وقت آن رسیده است که ایده خود را در ساخت اپلیکیشن، به واقعیت تبدیل کنید.

 

تجربه کسب کنید

 

 

برای اینکه در این شغل بسیار موفق شوید و این موفقیت را مستمر کنید، باید تجربه کسب کنید. آموزش‌ها و کارگاه‌های آموزشی را برای رفتن پیدا کنید. سعی کنید از ابزارهای آنلاین برای یادگیری روش‌های جدید و نوین استفاده کنید و دانش خود را در برنامه نویسی اندروید به روز نگه دارید.

اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید و می‌خواهید تجربه بیشتری کسب کنید، می‌توانید سراغ کارآموزی نیز بروید.

 

مهارت‌های مهم برای یادگیری برنامه نویسی اندروید

هارد اسکیل‌ها

هارد اسکیل‌های بسیاری برای برنامه نویس اندروید شدن مورد نیاز است که مهم‌ترین آنها دانش زبان‌های برنامه نویسی است. جاوا و SQL دو زبان برنامه نویسی مهم هستند که برای ساخت اپلیکیشن‌های اندرویدی مورد نیاز هستند. درک Java نه تنها برای توسعه اپلیکیشن‌های اندروید مفید خواهد بود، بلکه یکی از بهترین مهارت‌ها برای ورود به بازار کار به شمار می‌آید. این زبان "یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است که امروزه توسط توسعه دهندگان نرم افزار استفاده می‌شود." SQL به شما کمک می‌کند "پایگاه داده‌ها را در برنامه های اندرویدی سازماندهی کنید."

Android Development Kit و Android Studio دو ابزاری هستند که برای توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی، ضروری هستند. این دو ابزار محیطی در اختیار شما قرار می‌دهند که در آن می‌توانید کدنویسی را انجام دهید و همچنین از کدهای از پیش نوشته شده در کتابخانه آن نیز کمک بگیرید.

آخرین مهارت برای برنامه نویس اندروید شدن XML است، که به توصیف داده‌ها در اپلیکیشن شما کمک می‌کند.

 

سافت اسکیل‌ها

سافت اسکیل‌های بسیاری نیز برای برنامه نویس اندروید شدن مورد نیاز است، تا با وجود آنها به فرد حرفه‌ای در این حیطه تبدیل شوید. اول از همه، پشتکار است که به شما توانایی ادامه کار را می‌دهد و شما را برای مواجه با مشکلات و موانع آماده می‌کند.

دومین مهارت، توانایی شما در همکاری با دیگران است. درست است که این کار را می‌توانید به صورت مستقل انجام دهید، اما در برخی موارد کمک خواستن از دیگران اجتناب ناپذیر است.

در آخر، نیز تداوم داشتن در یادگیری است. فناوری و تکنولوژی همیشه در حال تغییر است، بنابراین یاد بگیرید که خود را با دنیای در حال تغییر برنامه نویسی همگام کنید.

 

نتیجه گیری

اپلیکیشن‌های موبایل بیش از هر زمان دیگری تقاضا دارند و همین امر، فرصتی باورنکردنی برای کسانی فراهم کرده است که به کدنویسی علاقه دارند و همچنین دوست دارند تا درآمد خوبی داشته باشند.

توسعه اپلیکشن‌های اندروید در فهرست مهم‌ترین مهارت‌های فنی در سال‌های اخیر قرار دارد. به همین دلیل می‌توان این شغل را در میان فرصت‌های شغلی همیشه سبز (مشاغلی که تقاضا برای آنها همیشه وجود دارد) قرار داد. بنابراین با یادگیری برنامه نویسی اندروید، خود را برای داشتن شغلی ایده‌آل هم از نظر درآمد و هم از نظر آینده درخشان آماده خواهید کرد.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید