استخدام توسعه دهنده اندروید

10 ترفند مفید جهت استخدام توسعه دهنده اندروید (مخصوص شرکت های کوچک و متوسط)

امروزه اکثر کسب و کارهای کوچک و بزرگ از اپلیکیشن ها برای ترویج کسب و کار خود استفاده میکنند و دسترسی مشتریان به کسب و کارشان را سهولت میبخشند، اما توسعه اپلیکیشن کار چندان راحتی نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد. از این رو لازم است توسعه دهنده ای را استخدام کنید که قادر به ساخت اپلیکیشنی با ظاهر و عملکرد ایده آل باشد.

یافتن توسعه دهنده مناسب فرآیندی دشوار و زمان بر است و باید جوانب مختلفی را در انتخاب فرد موردنظر مد نظر قرار دهید.

در این مطلب قصد دارم شما را با 10 ترفند کاربردی برای استخدام بهترین توسعه دهنده آشنا کنم، با من همراه شوید.

 

به دنبال متخصص بگردید

اولین چیزی که در استخدام توسعه دهنده باید مد نظر قرار گیرد، تجربه فرد است. ساخت یک اپلیکیشن شخصی سازی شده کار دشواری است و باید به صورت حرفه ای انجام شود و تنها یک فرد متخصص و باتجربه قادر به انجام این کار است و معمولا توسعه دهندگان تازه کار توانایی پیاده سازی چنین اپلیکیشنی را ندارند.

 

اجازه ندهید هزینه کم، وسوسه تان کند

بسیاری از سازمان ها، تنها برای صرفه جویی در هزینه های خود، اقدام به استخدام توسعه دهنده های تازه کار میکنند و این اقدام به اپلیکیشنی با عملکرد بسیار ضعیف منجر میشود که هیچگونه سودی هم عاید شرکت نمیکند. اما کار معقولانه آن است که توسعه دهندگانی را به کار بگیرید که با هزینه ای قابل قبول، اپلیکیشن های باکیفیتی را برای شما تولید کنند.

 

درباره پروژه های قبلی توسعه دهنده اطلاعات جمع کنید

با بررسی پروژه های قبلی توسعه دهنده، میتوانید از کیفیت اپلیکیشن های او مطلع شوید. پیش از استخدام توسعه دهنده، کیفیت عملکرد و گرافیک اپلیکیشن و زمان تکمیل پروژه ها را مورد سنجش قرار دهید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که توسعه دهنده با نیازمندی های شما همخوانی دارد یا خیر. امتیازات و نظرات داده شده در اپ استورها نیز روش دیگری برای اطلاع از کیفیت کار توسعه دهنده میباشد.

 

توسعه دهنده باید دانش از پلتفرم های منبع باز را داشته باشد

اندروید یک پلتفرم منبع باز است و این انعطاف موجب میشود تا توسعه دهندگان بتوانند اپلیکیشن ها را مطابق نیازمندی های خود بسازند. از این رو لازم است توسعه دهندگان اطلاعات کاملی از پلتفرم های منبع باز داشته باشند.

با این اوصاف باید توسعه دهندگانی را به کار بگیرید که در زمینه کار با لایبرری های منبع باز تجربه داشته باشند.

 

از مشتریان قبلی توسعه دهنده اطلاعات بگیرید

تنها با بررسی اپلیکیشن های قبلی توسعه دهنده، نمیتوان اطلاعات کاملی درباره کیفیت کار او کسب کرد. باید بفهمید که توسعه دهنده بعد از تحویل پروژه با مشتریان چه رفتاری دارد و چگونه مشکلات پیش آمده را برطرف میکند.

با برقراری ارتباط با مشتریان سابق توسعه دهنده، جواب تمامی سوالات خود را پیدا کنید.

 

 

توسعه دهنده باید خلاق باشد

بسیاری از توسعه دهندگان اندروید تنها کاری را که از آنها خواسته شده است، انجام میدهند. از طرفی اکثر صاحبان کسب و کار از فرصت ها و رویکردهای جدید این حوزه بی اطلاعند و نمیدانند که چه اقداماتی اپلیکیشن آنها را یک گام به جلو سوق میدهد.

از این رو باید توسعه دهندگانی را به کار گیرید که نه تنها از کسب و کار سر در می آورند، بلکه ایده های خلاقانه ای در سر دارند که رابط و تجربه کاربری اپلیکیشن را بهبود میدهد.

 

به جای استخدام فرد، با یک شرکت قابل اعتماد همکاری کنید

استخدام فریلسنر کم هزینه تر است، اما قطعا ریسک هایی به همراه خواهد داشت، در حالی که همکاری با یک شرکت شناخته شده، در نهایت موجب صرفه جویی در هزینه و یک اپلیکیشن باکیفیت خواهد شد. شرکت ها قابل اعتمادترند و اپلیکیشنی را که انتظار دارید به شما تحویل میدهند.

 

یک توافق برای حفظ حریم خصوصی تنظیم کنید

قبل از شروع کار، باید یک توافق برای حفظ حریم خصوصی و عدم افشای اطلاعات با طرف مقابل امضا کنید. به این ترتیب میتوانید امنیت اطلاعات مهم کسب و کار را تا حدودی تضمین نمایید. توافق دیگری هم باید برای حقوق مالکیت از اپلیکیشن مورد نیاز است تا جلوی اختلافات آینده گرفته شود.

 

درباره تیم توسعه دهندگان پرس و جو کنید

زمانی که با یک شرکت قرارداد میبندید، در واقع با کارمندانی که باید اپلیکیشن را بسازند سر و کار دارید. بسیاری از شرکت ها فریلنسرهایی را به کار میگیرند که هیچ گونه اطلاعات قبلی نسبت به مشتری ندارند. برای غلبه بر این مشکل، با اعضای تیم توسعه اپلیکیشن صحبت کرده و درباره کار و سمت آنها در شرکت پرس و جو کنید.

 

در مورد وظایفی که پس از تحویل پروژه باید انجام شوند، به توافق برسید

انتشار اپلیکیشن، تست و دیباگ آن و ... مواردی هستند که حتما باید مورد بررسی قرار گیرند و به صورت مستند شده به توافق برسند.

ساخت یک اپلیکیشن خوب مستلزم استخدام یک توسعه دهنده حرفه ای است و هرگونه کوتاهی در این زمینه موجب از دست رفتن زمان و بودجه میشود و 10 ترفند بحث شده در این مطلب کمک شایانی در انتخاب توسعه دهنده مناسب میکنند.

 

اینها را هم بخوانید