اپلیکیشن گوشی گرام

گوشی گرام، پیام رسان متفاوت با امکانات جالب و کاربردینسخه 3.18.1

5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

اگر جزو افرادی هستید که چند شماره تلفن همراه دارند، حتما میخواهید که هر کدام از شماره های خود را در تلگرام ثبت کنید. برنامه گوشی گرام یک نسخه غیر رسمی و دارای مجوز از تلگرام میباشد که میتوانید آن را در کنار نسخه اصلی نصب نموده و از امکانات جالب آن بهره ببرید. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن اندرویدی، ما را در نقد و بررسی آن همراهی کنید. تلگرام فارسیاز آنجا که اپلیکیشن فوق با استفاده از رابط برنامه نویسی (API) تلگرام تولید شده، از لحاظ عملکرد بسیار شبیه به نسخه اصلی این پیام رسان میباشد. از طرف دیگر، امنیت گوشی گرام نیز تضمین شده است و جای نگرانی ندارد. مزیت استفاده از این نسخه غیر رسمی تلگرام، استفاده از امکانات پیشرفته آن است که در ادامه نام برده ایم. شما میتوانید تمام گفتگوی های خود را در صفحه اصلی این برنامه اندرویدی و به صورت تفکیک شده در زبانه های همه چت ها، شخصی ها، گروه ها، سوپر گروه ها، کانال ها، ربات ها و برگزیده ها ببینید. این موضوع باعث مدیریت بهتر بر روی گفتگوها میشود به خصوص که در بخش تنظیمات گوشی گرام، گزینه های مهم زیر برای آن وجود دارد:

 • پنهان کردن همه زبان ها یا برخی از آنها
 • نمایش زبانه ها در پایین صفحه
 • نمایش تعداد پیام های خوانده نشده در هر قسمت
 • شمارش پیام فقط برای چت های ساکت نشده
  نکته : با لمس طولانی هر گفتگو، منویی ظاهر میشود که از آن گزینه های موجود در آن میتوانید برای اضافه کردن چت به برگزیده ها، افزودن به دسته بندی دلخواه، مخفی کردن و اضافه به مخاطبین خاص استفاده کنید.
از امکانات پیشرفته گوشی گرام برای پیام رسانی بهره ببرید.
تلگرام با امکانات اضافه  امکاناتی که در تلگرام نیست همانطور که گفتیم، گوشی گرام قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه اصلی تلگرام دارد. مهمترین این قابلیت ها که از منوی کناری میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید عبارتند از: کاربران آنلاین : لیست مخاطبین شما که آخرین بازدید خود را غیر فعال نکرده و آنلاین هستند، به صورت جداگانه در این بخش به نمایش درمی آید. تغییرات مخاطبین : اگر دوستان شما تغییراتی در نام یا عکس پروفایل خود به وجود آورند، میتوانید در این بخش ببینید. امکان فیلترسازی فهرست بر اساس نوع تغییر نیز پیش بینی شده است. مخاطبین خاص : تغییرات پروفایل افرادی که آنها را به لیست مخاطبین خاص اضافه کرده اید، در این صفحه نشان داده میشوند. آیدی یاب : به کمک این ابزار میتوانید دیگران را با استفاده از نام کاربری آنها پیدا کنید. منشی : اگر در مواقعی قادر به پاسخگویی نباشید، منشی به صورت خودکار پیام دلخواه شما را در جواب افراد ارسال میکند. مدیریت دسته بندی : در این برنامه امکان ایجاد دسته بندی های دلخواه برای تفکیک پیام ها وجود دارد. شما میتوانید این دسته بندی ها را در بین زبانه های تفکیک چت ها قرار دهید. مدیریت دانلودها : در این قسمت، امکان مدیریت و حذف فایل های دانلود شده و همچنین تنظیم زمان (روز و ساعت) برای دانلود خودکار فایل به چشم میخورد. مدیریت فایل : این بخش از برنامه، مربوط به نمایش فایل ها (تصویری، صوتی، لینک و...) به تفکیک تاریخ و نوع فایل میشود. پوسته سازی : شما میتوانید ظاهر این اپلیکیشن و قسمت های مختلف آن را به دلخواه تغییر دهید. همچنین 12 رنگبندی آماده برای تغییر قالب برنامه، در بخش پوسته ها وجود دارد.   علاوه بر این موارد، قابلیت های دیگری هم در اپلیکیشن فوق وجود دارند که در مواقع خاص کاربرد خواهند داشت. فعالسازی حالت ضد تبلیغ، ترک گروه با امکان بازگشت به آن، قفل کردن برنامه با رمز عبور دلخواه و حالت نیترو برای افزایش سرعت، از جمله این قابلیت ها هستند.   نکته : به دلیل سیاست های کمپانی تولیدکننده تلگرام، حالت روح و مخفی کردن وضعیت تایپ از نسخه های غیر رسمی آن حذف شده است.   ابزارهای پیام رسان  پیام رسانی به شیوه حرفه ای ها وقتی در طول روز باید تعداد زیادی پیام را دریافت یا ارسال کنیم، به امکاناتی نیاز داریم که این کار را برای ما راحت تر و سریعتر کند. در گوشی گرام، امکانات مفیدی برای چت کردن پیش بینی شده است که آنها را در زیر نام برده ایم:
 • نوار دسترسی سریع به چت های اخیر
 • نشانک گذاری پیام ها و پرش به آنها
 • فوروارد بدون نقل قول (نام فرستنده)
 • فوروارد پیشرفته با امکان ویرایش پیام
 • فوروارد چندگانه برای ارسال همزمان به چند گفتگو
 • کپی قسمتی از متن
 • ارسال نقاشی با امکانات خوب (رنگ، سایز قلم و...)
 • تغییر صدا با فیلترهای جالب
 • افزودن سریع عضو به گروه
 • ترک گروه با امکان بازگشت به آن
  نکته : برخی از این امکانات با لمس پیام در دسترس قرار میگیرند و برخی دیگر در منوی سه نقطه بالای گفتگو قرار گرفته اند.   قسمت تنظیمات و گزینه های مهم آن در منوی کناری گوشی گرام با لمس گزینه مربوط به تنظیمات آن، گزینه های زیر در اختیار شما قرار میگیرد: تنظیمات زبانه ها : این بخش و گزینه های مهم آن را در لبتدای مطلب توضیح دادیم که مربوط به پنهان یا نمایان کردن زبانه های تفکیک گفتگو میباشد. تنظیمات ظاهری : در این بخش میتوانید از گزینه هایی مثل تغییر فونت، برعکس کردن ترتیب پیام ها، پنهان کردن شماره و غیره استفاده کنید. تنظیمات گفتگوها : عدم توقف پخش موزیک ها، نمایش دکمه اشتراک مستقیم، پنهان کردن پیام خروج از گروه، نمایش تاریخ شناور، تایید صدا و استیکر قبل از ارسال، نمایش نقاشی در صفحه چت و غیره، از گزینه های موجود در این بخش هستند. علاوه بر این موارد بخش های دیگری مثل تنظیمات فوروارد و دسته بندی نیز در این صفحه به چشم میخورند. قرار دادن قفل با رمز عبور دلخواه برای برنامه نیز از همین صفحه انجام میشود.   نکته : پس از تغییر دادن گزینه ها باید، دکمه ذخیره تنظیمات را لمس نمایید. همچنین امکان بازگشت به تنظیمات اولیه و ریست کردن آنها نیز وجود دارد.   تلگرام پیشرفته  رابط کاربری برنامه و تجربه کار با آن در مورد ظاهر گوشی گرام و قالب گرافیکی آن، نمیتوانیم صحبت چندانی بکنیم چون بسیار شبیه به نسخه اصلی تلگرام میباشد و از استانداردهای لازم بهره میبرد. اندک تغییرات به وجود آمده نیز بطور هوشمندانه پیاده سازی شده اند و همه کاربران میتوانند به راحتی از اپلیکیشن فوق استفاده کنند.
  با نصب گوشی گرام علاوه بر امکاناتی که در تلگرام دیده اید، از قابلیت های ویژه ای نیز برای پیام رسانی برخوردار خواهید شد. این اپلیکیشن اندرویدی به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت است.
تلگرام فارسی
قابلیت ها و نقاط قوت برنامه
 • عملکرد صحیح با کمترین خطای ممکن
 • امکانات جانبی مفید
 • رابط کاربری زیبا و روان
 • راحتی استفاده برای همه اقشار کاربران
نقاط ضعف برنامه
 • کمبود برخی از امکانات
  پیشنهادهای اپریویو برای بهبود برنامه هرچند به نظر میرسد که گوشی گرام به قابلیت های بیشتری نیاز ندارد اما در برخی از اپلیکیشن های مشابه، امکانات دیگری هم میبینیم که وجود آنها میتواند مفید باشد. برای مثال باید به امکان ایجاد چند حساب کاربری و جابجایی راحت بین آنها یا حذف گروهی و سریع پیام ها اشاره کنیم. علاوه بر این انتظار میرود که پیاده سازی امکاناتی مثل مخفی کردن چت ها در این برنامه اندرویدی، هوشمندانه تر انجام شود و روش استفاده از آن مشخص باشد. امیدواریم در نسخه های بعدی برنامه فوق، ایده پردازی های بیشتری از تولیدکنندگان آن ببینیم.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دانلود برنامه اندرویدی گوشی گرام