آتش بار

آتش بار، شکستن حصر خرمشهرنسخه 1.0.3

امتیاز کاربران
4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : اکشن
 • قیمت : رایگان
 • حجم : ۱۰۴٫۷ مگابایت
دریافت برنامه/بازی آتش بار از بازار سازنده : استودیو سامر

۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با حمله دشمن بعثی خرمشهر سقوط کرد. آبادان در محاصره ۲۷۰ درجه ای دشمن قرار میگیرد. در این موقع دست بچه های رزمنده خالی بود که حسن شفیع زاده، جوان ۲۳ ساله همراه با شهید مهدی باکری و چند تن دیگر با رساندن یک قبضه خمپاره ۱۲۰ با برد ۶ کیلومتر به جبهه جنگ در مقابل دشمن مقاومت میکنند.

آتش بار، اولین تولید استودیو بازی سازی سامر است که سعی کرده اند روایت شکستن حصر خرمشهر را به تصویر بکشند و آن حال و هوا را در قالب یک بازی برای ما زنده کنند.

 

در ابتدا باید بگویم که داستان بازی به خوبی روایت می شود و شما را از اهمیت موضوع آگاه می کند و در اولین مرحله آموزش ساده و کاملی جهت آشنایی سریع شما با نحوه بازی کردن داده می شود.

 

بازی آتش بار، به صورت مرحله ای طراحی شده و در هر مرحله، ماموریت هایی جهت از بین بردن ادوات نظامی دشمن در نقش دیده بان به شما محول می شود که پس از انجام دادن ماموریت به مرحله بعد میروید.

در بازی آتش بار امکاناتی از قبیل دوربین نظامی، امکان تنظیم خط آتش و زاویه خمپاره در اختیار شما قرار میگیرد. در هر مرحله بسته به ماموریت، باید هدف را با دوربین پیدا کنید و با ثبت موقعیت آن و تنظیم زاویه خمپاره انداز، دستور آتش را بدهید. اگر همه موارد رو به درستی رعایت کرده باشید، میتوانید هدف مورد نظر را نابود کنید.

 

 

سعی کنید هدف و زاویه را با دقت تنظیم کنید چون تعداد خمپاره های شما در هر مرحله محدود است و با تمام شدن آن ها، باید مجددا مرحله را شروع کنید.

 

با گذر از مرحله یک، دو مرحله دیگر باز می شود. اگر اهداف هر مرحله را با کمترین تعداد خمپاره نابود کنید ۳ ستاره را از آن خود میکنید. 

نکته قابل توجه این که در حین لود شدن هر مرحله، آموزش های کوچکی داده می شود که در بازی کاربردیست پس پیشنهاد میکنم به آنها دقت کنید.

 

با گذر از هر مرحله اهداف کمی سخت تر می شوند و شما باید دقت بیشتری در تنظیم زاویه خمپاره انداز بکنید و در بعضی مواقع هم باید با استراتژی این کار رو بکنید تا موفق شوید با کمترین خمپاره اهداف را از بین ببرید.

در مرحله ۴ فقط شما نیستید که نشانه میگیرید و دشمن رو از بین میبرید. اگر اولین شلیک رو اشتباه بزنید، موقعیت شما شناسایی می شود و آتش دشمن هم روی شما گشوده می شود و با هر بار شلیک دشمن، از جان شما کاسته می شود.

 

در مرحله های بعدی اهداف متحرک هم اضافه می شوند که کمی کار رو سخت تر میکنند و تمرکز بیشتری برای از بین بردن دشمن نیاز است.

 

صداگذاری خوب و موزیک پس زمینه جذاب از ویژگی های خوب بازی آتش بار هستند. آتش بار کلا ۱۰ مرحله دارد که تا دست شما گرم می شود و به بازی مسلط می شوید، بازی تمام می شود. امیدواریم که در نسخه های بعدی بازی، مراحل جدید با چالش های بیشتر اضافه شود.

 

یکی دیگر از نکات خوبی که سازندگان بازی رعایت کرده اند امکان تنظیم حساسیت صفحه و گرافیک بازیست. حساسیت حرکت دوربین را می توانید با توجه به لمس صفحه تنظیم کنید و حتی اگر لازم بود کیفیت گرافیک بازی را جهت روان تر اجرا شدن آن کم کنید.

 

شما هم نظرات و تجربیات خودتان را در مورد بازی آتش بار با ما در میان بگذارید :)

 

ویدیوشات کوتاهی از بازی آتش بار

 

آتش بار

آتش بار، شکستن حصر خرمشهر

نقاط قوت و ضعف

 • داستان گویی جذاب
 • گرافیک خوب
 • مراحل کم
 • ضعیف بودن انیمیشن کاراکترها

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  امیرمهدی 5
  خیلی بازی عالی ست ازسازن دز تشکر میکنم

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود آتش بار