نبشت

نبشت، گنجینه ای با بیش از یک میلیون بیت شعرنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی نبشت از بازار سازنده : حسین مقیمی

تاریخ کشور عزیز ما پر است از شعرا و حکیمان خوش سخن که با کلام خود به فرهنگ و هنر ما، ارزش بی نهایت بخشیده اند و باعث مباهات و افتخار هم ایرانی و ایران شده اند. اپلیکیشن رایگان نبشت که توانسته با محتوای غنی، ۷۷ شاعر ارزشمند رو با بیش از یک میلیون بیت شعر در خود جای دهد باعث شود ما خیلی بیشتر با این میراث جاودانه آشنا شویم. در این مطلب میخواهم شما رو با این اپلیکیشن بیشتر آشنا کنم و امکانات آن رو با هم بررسی کنیم.   بیش از یک میلیون بیت شعر در اختیار شماست   در اپلیکیشن نبشت شعرای مختلفی مانند حافظ، خیام، فردوسی، مولوی، نظامی، سعدی، پروین اعتصامی، عطار، سنایی، وحشی بافقی‌، رودکی، ناصرخسرو، منوچهری، فرخی سیستانی، خاقانی و ...قرار دارد. در واقع شما میتوانید به همه شعرا از کهن تا معاصر، دسترسی داشته باشید.   با انتخاب هر شاعر در قسمت گنجینه شعرا میتونید به آثار آنها دسترسی داشته باشید و با انتخاب هر اثر به صورت کامل آن را مطالعه کنید. امکانات مختلفی هم مانند یادداشت گذاری، افزودن به علاقمندی ها، اشتراک گذاری، کپی کردن و حتی ذخیره کردن به صورت pdf و پرینت کردن هم در اختیار شما قرار گرفته.     یکی دیگه از امکانات خیلی خوبه نبشت در این قسمت اینه که میتونید در متن ها به صورت کلمه ای سرچ کنید. با سرچ هر کلمه در متن، آن کلمه به صورت هایلایت به شما نمایش داده می شود.   به معنی کلمات نیاز دارید؟ در متون با نگه داشتن انگشت روی هر کلمه دو گزینه برای شما نمایش داده می شود:

 • انتخاب همه
 • معنی(آنلاین)
  با گزینه اول میتونید همه متن رو انتخاب کنید و آن رو کپی کنید و با گزینه دوم می تونید معنی کلمه مورد نظر رو به صورت آنلاین مشاهده کنید.    دقیق جستجو کنید در نبشت میتونید بر اساس کلمه در همه آثار شعرا جستجو کنید. این امکان فوق العادس و به شما برای جستجوی سریع و کامل کمک فراوانی میکنه. با این امکان میتونید در زمان خود صرفه جویی کنید و شعرهای مورد علاقه رو سریعتر پیدا کنید. پیشنهاد میکنم این قسمت رو حتما امتحان کنید.     نیت کنید و فال حافظ بگیرید ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با فال حافظ می‌گیرند. این امکان در نبشت برای شما فراهم شده و میتونید به آسانی فال حافظ بگیرید و آن را مشاده کنید. اگر امکان مشاهده تفسیر فال هم وجود داشت، می تونست تجربه بهتری رو برای کاربر رقم بزنه.     اهل مسابقه شعرخوانی و برد و نبرد کردن در شعر هستید؟ نبشت امکان دیگه ای رو فراهم کرده که کم نظیره. شما میتونید بر اساس حروف الفبا شعرهایی رو که با آن حروف شروع شده رو پیدا کنید و مشاعره خود رو تقویت کنید. کار کردن با این قسمت خیلی سادس و با انتخاب حرف مورد نظر، تعداد نتیجه جستجو هم به شما نمایش داده میشه.     هر روز یک شعر در قسمت شعر روز، هر روز به صورت تصادفی یک شعر به شما نمایش داده میشه و شما میتونید لذت بیشتری از نبشت ببرید.   نبشت را تغییر دهید در قسمت تنظیمات هم امکانات مختلفی در اختیار شما قرار گرفته. مانند: امکان تغییر سایز فونت امکان تغییر تعداد جستجو امکان استفاده از جستجوی دقیق به صورت پیش فرض روشن نگه داشتن صفحه   از سایر امکانات نبشت میتوان به قسمت مورد علاقه ها اشاره کرده که میتونید شعرهایی رو که به این لیست قبلا اضافه کردید مشاهده کنید. قسمت یادداشت ها هم به صورت جداگانه قابل مشاهده و بررسی است و به شما برای یادداشت گذاری و یا حتی بداهه گویی کمک خوبی میکنه.      در آخر باید گفت نبشت سعی کرده با رابط کاربری زیبا و کاربری ساده، بانک شعر کامل و نفیس و امکانات مناسب، خدمت بزرگی رو به شعر دوستان و علاقمندان بکنه. شما هم نظرات ارزشمند خودتون رو با ما در میان بگذارید :)  

ویدیوشات کوتاه از اپلیکیشن نبشت

 

 

نبشت

نبشت، گنجینه ای با بیش از یک میلیون بیت شعر

نقاط قوت و ضعف

 • جستجوی دقیق و کامل
 • بانک شعر کامل
 • رابط کاربری زیبا
 • کاربری ساده و راحت
 • عدم استفاده از حالت شب برای مطالعه

پیشنهادات اپریویو برای توسعه دهنده

 • طراحی ویجت برای قسمت شعر روز به صورتی که کاربرها بتوانند به کاربری خیلی ساده شعر رو مشاهده کنند.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  محمد زند‌ 5
  ضمن سپاس فراوان از جناب مقیمی به اطلاع عزیزان میرسانم این برنامه علاوه بر استفاده های معمولی، حتی میتواند استفاده اختصاصی و کاربردی یرای کاربران خاص داشته باشد،بطور مثال: خواننده ها، شعرا، آموزگار ها و آموزنده های ادبیات و بسیاری از کاربران دیگر که بطور اختصاصی با ادبیات و شعر سروکار دارند.

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود نبشت