اپلیکیشن های Lite چه هستنند و چرا ساخته می شوند و چه فرقی با اپهای Native دارند؟

اپلیکیشن های Lite چه هستنند و چرا ساخته می شوند و چه فرقی با اپ های Native دارند؟

اگر کاربر اندرویدی هستید احتمالا نسخه Lite اپ های معروف رو در مارکت ها به خصوص گوگل پلی دیدید. این اپ ها نسخه دیگه ای از نسخه اصلی هستنند اما دقیقا مثل نسخه اصلی خود، کار میکنند.

بزرگترین تفاوت نسخه Lite اپ ها اینه که حجم کمتری دارند و به همین دلیل به راحتی قابل دانلود هستنند.
    نسخه Lite فضای کمتری روی دیسک مصرف میکنه و در وضعیتی که سرعت اینترنت هم کم هست به راحتی میتونه به کار خود ادامه بده.   مهمترین هدف از توسعه و انتشار اپهای Lite چیست؟ اپهای Lite برای گوشی های ضعیف و افرادی که اینترنت ضعیف دارند طراحی شده تا فضای کمتری رو اشغال کنند و بیشتر برای کشورهای در حال توسعه ساخته شده. بعضی از اپ هایی رو که نسخه Lite توسعه و منتشر کرده اند در لیست زیر برای شما معرفی میکنم. میتونید این اپ ها رو از گوگل پلی دانلود کنید.
  1. Facebook Lite
  2. Facebook Messenger Lite
  3. Twitter Lite
  4. YouTube Go
  5. Amazon Kindle Lite
  6. CleanMaster Lite
  7. Shazam Lite
  8. UC Mini Browser
  9. Google Go
  10. Skype Lite
  تفاوت اپ های Lite و  Native چیست؟ نسخه Lite همه ویژگیهای نسخه Native رو داره و به همه وظایف اصلی خودش عمل میکنه. مهمترین تفاوت در UI یا رابط کاربری این دو نسخه از اپ ها هست. نسخه های Lite معمولا تحت مرورگر داخلی در اپ اجرا می شوند که سریعتر بارگزاری شوند و منابع کمتری مصرف کنند.   نسخه های Native از همه پتانسیل گوشی استفاده میکنند و سعی میکنند بیشتر داده ها رو کش کنند. ویژگی ها و امکانات جدید معمولا در ابتدا برای نسخه های Native منتشر میشوند.  

اینها را هم بخوانید